صنعت و معدن در نگاه کلی اساسی ترین بخش درآمدی یک کشور می تواند باشد، چرا که به عنوان اصلی ترین تامین کننده مواد اولیه مورد نیاز بسیاری از صنایع و مولد و افزاینده تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه یک کشور باشد.

اساسی ترین محور در بخش صنعت و معدن سرمایه گذاری و تامین زیر ساخت های لازم و مورد نیاز می باشد که از ضروریات افزایش تولید ملی به شمار می رود.
لذا توسعه فعالیت های اکتشافی و ایجاد بستر فعالیت جهت استفاده از پتانسیل نیروهای صنعتی از ضروریات صنعت و معدن می باشد.
لذا جهت عبور از این برهه حساس کنونی و شرایط اقتصادی و تحمیل تحریم های گسترده علیه ملت ایران توجه به شرایط صنعت و معدن و استفاده از پتانسیل های بالقوه در داخل کشور می باشد و با استفاده از خلق فضای رقابتی و استفاده از فارغ التحصیلان این رشته می باشد.
باید به این نکته توجه شود که به علت گستردگی بالای معادن در داخل کشور اشتغال در بخش صنعت و معدن پایدارتر بوده و با توجه به تاثیر بالقوه معدن بر صنعت کشور با در نظر گرفتن صنایع فولاد، سیمان، سنگ، سرب، روی و طلا می توان سود گسترده و کلان و حتی ارز آوری ویژه ای در نظر گرفت.
با توجه به وجود میادین بزرگ نفتی و گازی در کشور ایران، ایران از نظر اقتصادی از تمام کشورهای دیگر بی نیاز می باشد و لازمه تداوم این امر توجه ویژه به پتانسیل های صنعت و معدنی کشور از طرف دولت می باشد.
در مجموعه عصر آهن امیدواریم که روز به روز شاهد پیشرفت روز افزون در بخش صنعت و معدن باشیم.