به گزارش عصرآهن و طبق گفته ی رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران، آقای بهرام شکوری: اگر مدیریت زنجیره آهن و فولاد کشور درست باشد، علاوه بر اینکه به هدف تولید 55 میلیون تن آهن و فولاد تا سال 1404 می رسیم، در زمینه تامین مواد اولیه مورد نیاز این صنعت نیز به خودکفایی می رسیم.

بهرام شکوری در خلال دهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران گفت: مقدار متعادل سرانه مصرف آهن و فولاد در دنیا 240 کیلوگرم می باشد، این در حالی است که سرانه مصرف در ایران 266 کیلوگرم و بالاتر از میانگین جهانی است.
وی در ادامه سخنانش افزود: اگر وزارت صمت در قیمت گذاری محصولات آهن و فولاد کشور دخالت نکند، ممکن است اتفاقات مثبتی بیفتد، زیرا به جای درست کردن کارها، اوضاع را با قوانین کارشناسی نشده خراب تر می کنند. شرکت های خصوصی شاید با سیستم خصوصی و افکار خودشان بتوانند کارها را پیش برده و برنامه های خودشان را عملی کنند. 
شکوری با اشاره به اهمیت مدیریت در زنجیره آهن و فولاد کشور، گفت: اگر مدیریت درست باشد، دغدغه ای در تولید آهن آلات نخواهیم داشت و مواد معدنی آن نیز تامین خواهد شد. علاوه بر این می توانیم به ظرفیت تولید 55 میلیون تن آهن و فولاد در سال 1404 برسیم.
رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در ادامه افزود: چالش های تداوم تولید آهن و فولاد تا سال 1404 شامل تامین مواد اولیه، آب و حمل و نقل در این صنعت می باشد که باید برای حل این مشکلات به طرح جامع فولاد نیاز داریم.

منبع: ایسنا