به گزارش عصرآهن: طبق شنیده ها، وزارت صمت در صدد است طی دستورالمعلی، سهمیه بازار داخلی از مجموع تولید آهن و فولاد کشور را افزایش دهد.

در این شنیده ها عنوان شده که سهم سالانه بازار داخلی از مجموع آهن آلات تولید شده فولادسازان داخلی ۶۰ درصد و در حوزه نورد به ۷۵ درصد افزایش یافته است. 
این روزها با یک پدیده جدید مابین قانون گذار و مجری در زنجیره آهن و فولاد کشور مواجه هستیم که متاسفانه به نوعی این دستورالمعل ها به صورت سلیقه ای اجرا می شوند، یا حتی ممکن است تحت فشار برخی لابی‌گری ها اصلا اجرا نشده و یا کلا سمت و سوی آن منحرف شده و داستان دیگری اتفاق بیافتد.
اینکه در بازار آهن و فولاد کشور این همه تناقضات در قیمت گذاری محصولات آهنی و یا رویه های کاری اتفاق می افتد، حاصل این است که متاسفانه وزارت صمت یک رسانه و مرجع مشخص در خصوص اطلاع رسانی اینگونه مصوبات و دستورالمعل ها ندارد و مردم می بایست از رسانه های متفرقه و گاهاً رسانه های تولیدکنندگان، آن هم بصورت سلیقه ای و فیلتر شده به این موضوعات دسترسی یابند. 
اتحادیه آهن فروشان تهران سال گذشته طی نامه ای از وزارت صمت درخواست کرده بودند که به عنوان یک بازیگر مهم زنجیره توزیع آهن و فولاد در کشور، این حق را دارد که حداقل در جریان مصوبات و دستورالمعل های مرتبط با بازار آهن قرار بگیرد تا حداقل خط مشی صنف بازار آهن و فولاد کشور همسو با این سیاست های ابلاغی وزارت صمت باشد، اما متاسفانه گویا هنوز توفیقی در این خواسته حاصل نشده است .