به گزارش عصرآهن: بازار آهن طی روز های گذشته در حوزه میلگرد دچار نوسانی نه چندان زیاد اما متداوم بود؛ همین مسئله در بازار موجب شد تا کارشناسان نتوانند در حوزه ی ورق نظر جامعی را ارائه دهند.

انتظار عوام برای هر بازاری این است که بتوان تا حدودی دورنمایی را برای آن متصور بود تا در گام بعدی از زوایای مثبت آن نیز بتوان برای التیام آلام مصرف کننده نهایی سود جست، اما در بازار ورق با وجود منابع محدود و چارچوب هزارتوی سیستم توزیع معیوب این کالا، متاسفانه نمی توان گزینه مثبتی را برای دورنمای آن پیدا کرد؛ به این دلیل کارشناسان نمی توانند امید واهی به مصرف کننده نهایی این کالا در این بازار دهند.
واقعیت این است که با شرایط موجود و وضعیت انحصارگونه تولید این کالا و از طرفی وضعیت تحریم ها یا باید کلا سیستم توزیع حراجی کنونی کنار گذاشته شود و یا باید خود دولت دست به کار شده و کانال های تامین این کالا در کشور را افزایش دهد. حال چه با توسعه و احداث کارخانه تولید ورق یا با واردات آن راه حلی برای وضعیت کنونی این بازار به هم ریخته بیابد. از این رو تلاش دولت برای کنترل  قیمت ها تابعی از سیاست کلی دولت در امور اقتصادی کشور می باشد.
در بازار بورس نیز، سهام تولیدکنندگان آهن و فولاد از نظر تحلیل گران بورس جزء سهام برتر دیده می شود، از این رو سیاست وزارت صمت برای تشنه نگه داشتن بازار کاملا طبیعی است. آنچه مسلم است قیمت عرضه شده در بورس کالا با این روند برای تاجر باید سودآور باشد تا بازار سهام فولادی ها همچنان گرم بماند.