سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری جلسه کمیته ساماندهی آهن و فولاد در هفته پیش رو خبر داد و گفت: بازنگری در شیوه عرضه محصولات آهن و فولادی و تعیین قیمت با اتکای به فرمول‌های اقتصادی در دستور کار این کمیته قرار دارد.

حسین مدرس خیابانی با اشاره به دستور رئیس جمهور، مبنی بر ضرورت رفع دغدغه تولیدکنندگان و صاحبان کارخانه‌ها برای تامین مواد اولیه آهن و فولاد گفت: جلسه کمیته ساماندهی محصولات آهن و فولادی در هفته جاری با حضور تولیدکنندگان برگزار خواهد شد تا بتوان در شیوه عرضه آهن آلات و تعیین قیمت با فرمول‌های اقتصادی، تجدیدنظر لازم صورت گیرد.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: هدف وزارت صمت آن است که علاوه بر اینکه مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین‌دستی آهن و فولاد تامین شود، صادرات نیز به عنوان یکی از دستورکارهای جدی این وزارتخانه، مورد حمایت قرار گیرد.
وی تصریح کرد: پیرو سیاست‌های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت، اجازه داده نخواهد شد تا آهن و فولاد نیز به عنوان یک کالای سرمایه‌ای مورد معامله قرار گیرد، بلکه با مکانیزم‌های جدیدی که طراحی خواهد شد، تلاش می‌شود تا آهن آلات تولیدی به دست مصرف‌کنندگان واقعی و صنایع پایین‌دستی آن هم بر اساس نیازهای واقعی آنها، برسد.
مدرس خیابانی افزود: بایستی ضمن افزایش تولید آهن و فولاد در کشور، برنامه افزایش صادرات آهن نیز در سال 99 با قوت و قدرت بیشتری نسبت به سال 98 پیش رود و در این حوزه، وزارت ما از هیچ کمکی به تولیدکنندگان و صادرکنندگان دریغ نخواهد کرد.
وی در پایان افزود: تاکید بر این است که در سال جهش تولید، علاوه بر اینکه تولید و صادرات آهن آلات، مطابق با هدف گذاری‌های انجام شده با رشد مواجه شود، بلکه صنایع پایین دستی نیز که اجزای اثرگذار در دستیابی به جهش تولید هستند نیز به موقع، مواد اولیه خود را تامین نمایند.

منبع: می متالز