به گزارش عصرآهن: معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت، به فاصله قیمتی فاحش بورس کالا و بازار آزاد آهن اذعان داشت، چرا که رانت در تفاوت قیمت عرضه محصولات آهن و فولادی در بورس کالا و بازار آزاد که ماهانه به حدود ۲هزار میلیارد تومان و سالانه برابر با معادل نصف یارانه ۴۰ میلیون ایرانی می رسد، به شدت صدای اعتراض تولیدکنندگان آهن و فولاد و مصرف کنندگان این بازار را در آورده است. در این میان اگر عدم کنترل قیمت‌ها تداوم یابد بازار بیش از پیش متلاطم می شود.

این همه التهاب در بازار آهن و نوسانات قیمت انواع آهن آلات در کشوری که امروز دهمین کشور تولید کننده مواد اولیه مقاطع آهن و فولاد در دنیا می باشد و توانسته در سال ۹۸ حدود ۲۷ میلیون تن آهن را در مقایسه با  ۱۸ الی ۱۹ میلیون تن مصرف داخل تولید نماید، حتما باید مردم آن کشور احساس آرامش و آسودگی خیال در تهیه آهن آلات مصرفی خود و یا سایر ملزومات مورد نیاز خود داشته باشند که تاکنون خلاف این مطلب صادق است. 
برای اینکه چنین اتفاقی بیفتد، کارگروه تنظیم بازار که یک کارگروه کاملا قانونی است، مصوبه‌ای در اواخر سال ۹۸ داشته که تولیدکنندگان مقاطع آهنی ۶۰ درصد تولیدات خود را در بورس عرضه کنند و ۴۰ درصد مابقی را یا صادرات کرده و یا با قراردادهای بلند مدت با شرکت‌هایی که بیشتر از ۴۰۰ هزار تن در سال نیاز دارند، قرارداد ببندند و بر اساس این قرارداد پیش بروند.