به گزارش عصرآهن و به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران: نگرانی درباره کمبود آهن در بازار وجود ندارد. متاسفانه این روزها قیمت آهن با بازارهای دلار، طلا و … قیمت‌گذاری می‌شود که اگر این رویه تداوم یابد، قیمت آهن در روزهای آینده گران‌تر خواهد شد.

حمیدرضا رستگار درباره وضعیت بازار آهن گفت: قیمت آهن بعد از عید وضعیت مطلوبی نداشته است. هم چنین بی‌برنامگی مسئولان کشور در حوزه آهن و فولاد باعث شده که حوزه آهن از آشفتگی‌های اخیر قیمتی رنج ببرد. تغییرات اخیر در وزارت صنعت باعث شده که بازار آهن و فولاد به طور مقطعی ثابت بماند، اما این ثبات قیمت کوتاه مدت بوده و تاثیری در وضعیت قیمت آهن آلات در آینده نخواهد داشت.
وی افزود: بازار آهن باید توسط بازاریان و صنعتگران فعال این حوزه قیمت‌گذاری شود. ما اخیراً برای قیمت آهن پیشنهادی را به مسئولان ارائه دادیم که توزیع این کالا ساماندهی شود. فعالان این حوزه در سراسر کشور آمادگی دارند که قیمت آهن و فولاد را بر اساس واقعیت قیمت‌گذاری و به مردم عرضه کنند. این درحالی است که با عرضه آهن و فولاد در بورس، نوسان قیمت آهن و فولاد به شدت افزایش یافته که باعث گرانترشدن قیمت مقاطع آهنی در بازار شده است و در این میان عده ای میلیاردها تومان به جیب می زنند. 
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران اظهار کرد: حباب قیمت آهن و فولاد برای ما کاملاً مشخص است. قیمت فعلی آهن واقعی نیست، این در حالی است که مسئولان کشور ما علت افزایش قیمت آهن را گران تر شدن قیمت جهانی شمش اعلام می کنند. 
رستگار گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو میلگرد از محل کارخانه 7200 تومان است که با اعمال مالیات بر ارزش افزوده و قیمت حمل و نقل این کالا در بازار بیشتر هم می‌شود. همچنین قیمت ورق آهن نیز بین 3 تا 4 هزار تومان گران شده است.
 

منبع: تجارت نیوز