به گزارش عصرآهن و به گفته نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان آهن و فولاد: بازار آهن در حال رسیدن به ثبات است و اگر از مداخله در بازار خودداری شود، قطعاً روند فعلی بازار آهن به ثبات و تعادل می رسد.

بهادر احرامیان در خصوص شرایط فعلی بازار آهن و فولاد گفت: به نظر می رسد که بازار آهن در مسیر رسیدن به تعادل حرکت می کند، زیرا بعد از اتفاقاتی که اواخر هفته گذشته رخ داد و شاهد معاملات سنگین در بورس کالا بودیم، پیش بینی می شود که طی 2 تا 3 هفته آینده روند با ثبات تری در بازار آهن مشاهده شود.
نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان آهن و فولاد افزود: این در حالی است که بر خلاف انتظار و پیش بینی ها از همین امروز، روند کاهشی قیمت ها در بازار واقعی آهن آغاز شده است، از این رو در صورتی که معامله به درستی انجام شود و قیمت ها واقعی شود، شاهد روند کاهشی و به ثبات رسیدن بازار آهن خواهیم بود.
احرامیان تأکید کرد: بنابراین در صورتی که از مداخله در بازار آهن خودداری شده و اجازه دهیم که بورس کالا کار خود را انجام دهد و تولیدکنندگان و مصرف کنندگان به صورت آزاد در بورس فعالیت کنند و روند عرضه و تقاضا حاکم باشد، بازار به ثبات خواهد رسید.
نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان آهن و فولاد تصریح کرد: دولت تصمیم گرفته تا دخالت هایش در بازار آهن را کاهش دهد، زیرا با ابطال معاملات بورس، روند بازار مختل می شود و در شرایطی که عرضه 2 برابر تقاضا برای محصولات وجود دارد، احتیاجی به ابطال معاملات نیست.
احرامیان در خصوص اقدام روز گذشته دو تولیدکننده در کاهش داوطلبانه قیمت پایه میلگرد در بورس کالا گفت: این اقدام هیجان بازار را تا حدی کنترل کرد و موجب شد تا حدی از افزایش بی دلیل قیمت جلوگیری کند و این موضوع نیز در ثبات بازار اثر داشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم