به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، دونالد ترامپ با امضای یک فرمان حکومتی تحریم‌های جدیدی را علیه تولیدکنندگان آهن، فولاد، آلومینیوم و مس ایران وضع کرد.

ترامپ با صدور بیانیه‌ای در سالروز خروج آمریکا از برجام اعلام کرد با امضای یک فرمان حکومتی صنایع آهن، فولاد، آلومینیوم و مس ایران که به گفته وی بزرگترین منابع درآمدی دولت ایران بعد از نفت می باشد را تحریم کرده است.
ترامپ در بیانیه ای مدعی شد: « من سال پیش با پایان دادن به مشارکت آمریکا در توافقنامه وحشتناک و یکجانبه هسته‌ای ایران، امنیت ملی کشورمان را به میزان چشمگیری تقویت کردم.
تحت توافقنامه هسته‌ای، ایران آزادانه می‌توانست از شبکه‌های تروریستی حمایت کند، نیروی موشکی خود را توسعه بخشد، درمنطقه ایجاد درگیری کند، شهروندان آمریکایی را ناعادلانه بازداشت کند و در عین حال زیرساخت‌های قوی هسته‌ای اش که  آرشیو گسترده‌ای برای ساخت سلاح‌های هسته‌ای است را حفظ کند.
اما با توجه به تصمیمات مهمی که ما اخیراً گرفته‌ایم، خیلی چیزها می‌تواند تغییر کند.
ما موفق شده‌ایم فشارحداکثری و قدرتمندانه‌ای که سابقا هرگز مشاهده نشده بود را بر ایران وارد کنیم و اقدام امروزمان نیز در راستای افزایش این فشار خواهد بود ».

« اقدام امروز ما صادرات فلزات صنعتی ایران که 10 درصد ازسهم صادرات ایران می باشد را هدف قرار می دهد.
ما به کشورهای دیگر هشدار می‌دهیم که از این پس ورود فولاد و سایر فلزات ایرانی به بنادر و مبادی ورودی آنها را بی پاسخ نخواهیم گذاشت، در ضمن تهران می تواند از جانب ما منتظر اقدامات بیشتری باشد، مگر اینکه تغییرات اساسی در رفتارهایش ایجاد کند ».

دولت آمریکا یک سال قبل با خروج از توافقنامه هسته‌ای موسوم به برجام، تحریم‌های یکجانبه قبلی خود علیه ایران را احیا کرد و مدعی شد ظرف مدت کوتاهی صادرات نفت ایران را به صفر خواهد رساند؛ اما مقامات آمریکایی به دلیل شرایط خاص بازار نفت مجبور به اعطای معافیت‌هایی به برخی مشتریان نفتی ایران شدند.
در این حین دولت ایالات متحده آمریکا حدود دو هفته پیش اعلام کرد که قصد ندارد معافیت‌های مشتریان نفتی ایران را تمدید کند.

واشنگتن در تلاش است با اتکا به سیاستی که آن را فشار حداکثری می‌خواند، ایران را مجبور به پذیرش خواسته‌هایی کند که حدود یک سال قبل رسماً در قالب دوازده بند از سوی « مایک پامپئو » وزیر امور خارجه آمریکا طرح گردیده اسنت، اما ایران تأکید دارد فشارهای اقتصادی و سیاسی آمریکا هرگز راه به جایی نخواهد برد و ایران کشوری نیست که در برابر چنین فشارهایی تسلیم شود.

این خبر توسط مجموعه عصر آهن بروزرسانی و منتشر گردید، با ما همراه باشید تا در آینده بروزترین اخبار بازار آهن و فولاد را با شما به اشتراک بگذاریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

اطلاع از آخرین ==>> قیمت روز آهن آلات