در این گزارش سعی شده است مطالبی در زمینه صنعت فولاد و تاثیر آن در اقتصاد کشورها و جهان مورد بررسی قرار گیرد.

کارشناسان مجموعه عصر آهن به عنوان یکی از برترین مشاوران اقتصادی در صنعت فولاد، مطالعات و بررسی هایی را انجام داده اند که خلاصه ای از آن جهت استفاده فعالان صنعت آهن و فولاد و همچنین همراهان گرامی، ارائه می گردد.

معمولاً، تأثیر اقتصادی یک صنعت با سهم آن در تولید ناخالص داخلی اندازه گیری می شود. ارزش ناخالص یعنی - تفاوت بین مقدار خروجی و ورودی های متوسط.
شاخص مهم دیگر تعداد افرادی است که در این صنعت کار می کنند. این شاخص ها به توصیف تأثیر مستقیم کمک می کنند.
ارزش افزوده ناخالص صنعت فولاد 500 میلیارد دلار آمریکا را نشان می دهد که 0.7٪ از تولید ناخالص داخلی جهانی را تشکیل می دهد و برای بیش از 6 میلیون نفر اشتغال زایی کرده است.
اما بیشترین تأثیر صنعت فولاد بر جامعه و اقتصاد بدون در نظر گرفتن تأثیر آن در زنجیره ارزش خود چه از تأمین کنندگان ورودی و چه از مشتریان خروجی کامل نخواهد بود. این بسیار جالب است که شما در نظر بگیرید که فولاد کلیدی ترین ماده برای بسیاری از صنایع است.

به منظور بررسی تاثیر اقتصادی صنعت فولاد آمریکا در اقتصاد جهانی، worldsteel اقتصاد آکسفورد را پیشنهاد می کند. 
تأثیر زنجیره تأمین "تأثیر غیرمستقیم" نامیده می شود. در مورد تأمین کنندگان، این امر به تأثیر صنعت فولاد بر اقتصاد نه تنها به دلیل خرید مواد اولیه بلکه کالاهای تولیدی، انرژی و خدمات اشاره دارد.
در صنایع پایین دست، طیف گسترده ای از مصرف فولاد در بخش هایی از قبیل ساخت و ساز، خودرو، ماشین آلات مکانیکی، حمل و نقل، انرژی و ... به دلیل فعالیت های تولیدی به فولاد بستگی دارند.

در حال حاضر چندین مطالعه وجود دارد که تأثیر بخش های مختلف اقتصادی بر اقتصاد ملی یا منطقه ای خاص را ارزیابی می کند، به عنوان مثال اخیراً انستیتوی آهن و فلز آمریکا (AISI) برای ایالات متحده و EUROFER برای اروپا، یک رویکرد با پیش زمینه مشترک برای چنین برآوردی، استفاده از جداول ورودی-خروجی است که شامل اطلاعات دقیق در مورد تعامل با بخش های مربوطه است.
در روش مورد استفاده اختلافاتی وجود دارد که بیشتر مربوط به تعریف صنعت فولاد و نحوه اصلاح و ترمیم روابط بین منطقه ای است.

مطالعات worldsteel خود را از مطالعات ملی موجود با در نظر گرفتن یک رویکرد جهانی متمایز می کند. تجارت و دامنه تأثیر آن محدود به مرزهای ملی نمی شود و زنجیره های عرضه جهانی  فولاد را می توان با استفاده از بخش های مختلف مورد توجه قرار داد. این کار به پیچیدگی نقشی که صنعت فولاد در اقتصاد جهانی ایفا می کند، اشاره می کند.
تأثیر کلی صنعت فولاد 2.9 تریلیون دلار ارزش افزوده و 96 میلیون شغل در سطح جهان می باشد.

از اینکه تا انتهای این گزارش با عصرآهن همراه بودید صمیمانه سپاس گزاریم.

اطلاع از آخرین ==>> قیمت روز آهن آلات