اختتامیه گردهمایی فناورانه صنعت فولاد در 9 مهر ماه سال 98 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار گردید.
این رویداد چهارمین گردهمایی برگزار شده صندوق جهت معرفی دستاوردهای شرکت های دانش بنیان به صنایع کشور و نیز تامین نیاز شرکت های بزرگ صنعتی کشور در راستای رونق تولید و حمایت از ساخت ملزومات کشور می باشد.
این رویداد از 7 الی 9 مهر ماه سال 1398، در 3 روز برگذار گردید.
در اخبار قبلی از مجموعه عصر آهن، خبری تحت عنوان "رویداد معرفی نیازهای فناورانه صنعت فولاد برگزار گردید" ، در روز اول این گردهمایی منتشر گردید که می توانید به مشاهده آن نیز بپردازید.
در ادامه به گزارش کاملی از این نمایشگاه و اختتامیه آن می پردازیم.

 

اعلام دستاوردهای رویداد فناورانه صنعت فولاد در اختتامیه این گردهمایی

به گزارش عصرآهن، دکتر ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، در این همایش 3 روزه، 820 نفر از سراسر کشو ثبت نام کردند که متاسفانه به خاطر محدودیت هایی، از ثبت نام بیشتر در این رویداد جلوگیری شد.
11 نشست برای نیاز فناورانه برای شرکت های بزرگ فولادی در این 3 روز برگزار گردید.
110 شرکت دانش بنیان در 2 طبقه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی، در قالب نمایشگاه، دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند.
شایان ذکر می باشد که 25 واحد بزرگ تولید فولاد نیز در این نمایشگاه حضور داشتند.
قبل از شروع این رویداد و نمایشگاه، تعدادی از شرکت های دانش بنیان توسط مسئولین صندوق و کارشناسان بررسی و ویزیت شده بودند که در حدود 77 میلیارد تومان برای آن ها تسهیلات در نظر گرفته شده بود که در طول خود نمایشگاه نیز با برخی از شرکت های دانش بنیان ارتباطاتی برقرار شد که بعد از نمایشگاه، برای این شرکت ها نیز تسهیلاتی تصویب خواهد شد.

از 820 نفری که در نمایشگاه ثبت نام کرده اند، 589 نفر از 241 شرکت دانش بنیان، 161 نفر از 83 شرکت های غیر دانش بنیان و 70 نفر از سایر نهاد ها مانند دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و ... حضور داشتند.
305 نیاز فناورانه و 2 ارائه توانمندی فناورانه در این 3 روز ارائه شد. این نیاز ها توسط کارگزار از جنس خود فعالان این صنعت و با کمک شرکت های بزرگ تولید کننده ارسال شده بود.
358 نشست تجاری، مذاکره و جلسه B2B بین طرفین برگذار شد و در نهایت از 3 محصول دانش بنیان که با استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به تولید صنعتی رسیده بودند، رونمایی شد.
همچنین شرکت های دانش بنیان موفق شدند با تامین نیازهای فناورانه شرکت‌های بزرگ به تفاهم نامه‌های خوبی دست پیدا کنند. در مجموع ۱۱ تفاهم نامه و قرارداد به ارزش ۴۱۹ میلیارد تومان میان این شرکت ها امضا و منعقد شد.
 

عصر آهن به نوبه خود، با توجه به حضور فعالی که در این نمایشگاه داشت و به نیازهای مراجعه کنندگان، به صورت دقیق رسیدگی نمود، برای تمامی شرکت های دانش بنیان و شرکت های بزرگ فولادی آرزوی موفقیت و پیشرفت در جهت رونق اقتصاد کشور و مجموعه ها را دارد.
امیدواریم با حمایت های صورت گرفته شاهد موفقیت های بیشتری برای شرکت های دانش بنیان، تولیدکنندگان و در نهایت کشور عزیزمان ایران باشیم.