همانطور که می دانید تقاضای فولاد اروپا تحت فشار فزاینده ای قرار دارد. دو تأمین کننده بزرگ جهان در حال وارد شدن به رقابت در فروشگاه های آنلاین هستند تا به جذب مشتری جدید کمک کنند.
با پیشرفت تکنولوژی و یک برنامه پیشگامانه، خریداران اینترنت در سراسر جهان از سال ها قبل می توانند هر چیزی را از یک خانه پیش ساخته تا یک جمجمه انسانی را به راحتی سفارش دهند؛ اما خریداران فولاد اروپا هنوز هم اکثر خریدهایشان را به همان روشی که برای ده ها سال قبل انجام می دادند، انجام می دهند. البته این قضیه با صنایع فولادی روسیه و چین، جایی که تجارت الکترونیکی با سرعت بیشتری توسعه یافته است، در تضاد است.

اکنون تولیدکنندگان مطرح روسی مثل Novolipetsk Steel PJSC و Severstal PJSC، امیدوار هستند که بتوانند به تغییر این فرآیند کمک کنند. نمایندگان این دو شرکت به طور صریح اعلام نمودند که فروش آنلاین محصولات و خدماتشان به مشتریان اتحادیه اروپا از سال آینده آغاز می گردد.
ویکتور رومانوفسکی، رئیس تجارت الکترونیکی در Severstal، در مصاحبه ای در مسکو گفت: "اروپا از فروش اینترنتی در کسب و کارها از تجارت عقب مانده است، زیرا یک بازار بسیار محافظه کارانه ای دارد." وی همپنین اشاره کرد، خرید آنلاین فرصت هایی را برای جذب مشتری جدید و ارایه فروش موثرتر به مشتریان کوچک و متوسط فراهم می کند.

این یک سال برای فولاد اروپا می تواند سخت باشد، زیرا فروش با تقاضای ضعیف در خودرو، کاسته می شود. تولید کنندگان داخلی نیز با واردات ارزان تر رقابت می کنند و افزایش قیمت سنگ آهن نیز به حاشیه سود آسیب می رساند.

شرکت Kloeckner & Co آلمان در حال حاضر پلتفرم آنلاین XOM Materials را برای فروش فولاد و محصولات مرتبط راه اندازی کرده است. رومانوفسکی همچنین خاطر نشان شد، Severstal قبل از افتتاح فروشگاه آنلاین خود در سال آینده، به پلتفرم XOM به عنوان روشی برای آزمایش و سنجش این موقعیت بالقوه، وارد بازار شده است. به گفته وی، این شرکت به سهام دادن به XOM پیشنهاد شده است، اما تصمیمی درمورد اینکه آیا سرمایه گذاری کند، اتخاذ نکرده است.

کریستین پوکروپ که سخنگوی این شرکت آلمانی است، گفت: شرکت کولاکنر برای سرمایه گذاران XOM باز است اما از اظهار نظر در مورد شرکت های خاص خودداری نمود. وی همچنین گفت که اقدام تأمین کنندگان خارجی برای پیگیری فروش دیجیتالی در اروپا احتمالاً فشار بر تولید کنندگان داخلی  نیز به دنبال دارد.
پوکروپ گفت: "به طور کلی، حداقل برای صنعت فولاد، تجارت الکترونیک در اروپا از چین عقب مانده تر است، و بالطبع بازاری بزرگتر و جوانتری دارد، در حالی که در اروپا ما روابط قدیمی و سنتی محکم بسیاری داریم."

هر دو شرکت Severstal و Novolipetsk Steel در حال حاضر به صورت  آنلاین در روسیه فعالیت می کنند. سخنگوی این شرکت گفت که Novolipetsk Steel قصد دارد تا سال 2020 این بستر را برای مشتریان اروپایی و آمریکایی باز کند.
رومانوفسکی خاطر نشان شد که Severstal فروشگاه آنلاین خود را در سال 2017 راه اندازی کرد و قصد دارد امسال 3 میلیون تن یا تقریباً یک سوم از کل تولید را با کمک کانال های دیجیتال بفروش برساند.

وی گفت: مشتریان می توانند با تحویل دو تا سه روزه از انبارها خریداری کنند، محصولات را مستقیماً از کارخانه سفارش دهند یا در حراج های آنلاین مواد، خریداری کنند.
وی همچنین توضیح داد که این شرکت با رقیب و همکار کوچکتر Evraz Plc برای گسترش پیشنهادات بستر آنلاین خود همکاری کرده است و همچنین در نظر دارد در صورت یافتن شرکای مناسب، دسته بندی هایی مانند ترکیب میلگردهای فلزی با مخلوط بتونی در یک سبد خرید ارایه نماید. مشتریان همچنین می توانند برای خریدها یا خدماتشان از، امتیاز ویژه ای کسب کنند.

در این رابطه می توانید در مورد عصر آهن که یک بازار اینترنتی آهن و فولاد در ایران است اطلاعاتی را کسب نمایید.

اطلاع از آخرین ==>> قیمت روز آهن آلات