طی گزارشی که سایت خبری آهن آلات و میلگرد چین در روز پنجشنبه 7 نوامبر منتشر نموده است این تحلیل به چشم می خورد: "موجودی پایین، قیمت های داخلی را بالا می برد، اما باعث سقوط معاملات آینده می گردند."

قیمت میلگرد داخلی چین در روز پنجشنبه 7 نوامبر سقوط شدیدی کرد و بازار میلگرد افت شدید و حتی چشمگیری را به ثبت رسانیده است.
قیمت روز میلگرد شرق چین (شانگهای): 3،730-3،760 یوان (532-536 دلار) در هر تن، 10 یوان افزایش در هر تن.
قیمت روز میلگرد شمال چین (پکن): 3،650-3،670 یوان در هر تن، 10 یوان افزایش در هر تن.

به گفته یک سخنگوی صنعت گر محلی، سطح موجودی میلگرد در بازارهای عمده شهرهای چین در روز پنجشنبه 3.43 میلیون تن بوده که نسبت به هفته گذشته 290.000 تن کاهش یافته است.
منابع بازار اظهار کرده اند که از سطح سهام پایین تر از قیمت میلگرد حمایت می کنند.
اما وجود نگرانی های اساسی مبنی بر اینکه تقاضا به تدریج طی سه ماه آینده کاهش خواهد یافت، لذا تمامی معاملات در بازار رشد صعودی داشتند که این روند منجر به افت بازار آینده در طول روز گردید.

 

صادرات میلگرد

فهرست فولاد تقویت شده صادراتی، بدون هزینه حمل در بندر اصلی چین 449.67 دلار در هر تن، 0.4 دلار در هر تن افزایش داشته است. 
پیشنهادات معامله میلگرد در طول روز با 450 الی 455 دلار در هر تن ثابت بوده است.
افزایش مداوم قیمت در بازار داخلی، منجر به بازبینی منابع قیمت گذاری در برآورد قیمت قابل قبول کارخانه شده است.

کارشناسان قیمت گذاری، اظهار کرده اند که  445 تا 455 دلار در هر تن بدون هزینه حمل و نقل برای کارخانه های چینی قابل استفاده است، در حالی که درچند روز گذشته  445 تا 450 دلار در هر تن بدون هزینه حمل و نقل بوده است.
رقبا در مناطق دیگر محصولات خود را هر روز بر اساس وزن تقریبی و ظاهری، حدود 430-440 دلار در هر تن با ارزش افزوده به سنگاپور ارائه می دهند که معادل حدودی  425-435  دلار در هرتن بدونه کرایه حمل در چین بر اساس وزن واقعی است.
منابع آگاه اظهار کرده اند كه احتمالاً كارخانجات چينی در كوتاه مدت چنين کاهش قيمت ناچيزی را نخواهند داشت.

 

اطلاع از آخرین ==>> قیمت روز میلگرد

 

بازار غیررسمی میلگرد

انجام معاملات میلگرد پس از افت قیمت بازار کاهش یافته است. یک معامله گر حرفه ای در شرق چین گفت: خریداران از روی اطلاعات و چشم اندازه های خود از قیمت های پایین تر، استقبال می کنند.

قیمت روز بیلت 
در ساعت 3 بعد از ظهر روز پنجشنبه، بیلت با قیمت 3.360 یوان در هر تن با احتساب مالیات بر ارزش افزوده در تانگشان چین، بدون تغییر نسبت به روز قبل، معامله شد.

بورس معاملات آینده شانگهای
معاملات آینده میلگرد با بیشترین معاملات در ژانویه در روز پنجشنبه به مبلغ  3،418 یوان درهر تن انجام شد و نسبت به روز قبل 23 یوان در هر تن کاهش یافت.

 

از اینکه تا انتهای این مقاله همراه با عصر آهن بودید سپاس گزاریم. امیدواریم در آینده مقالات بیشتر و بروزتر دیگری را نیز با شما به اشتراک بگذاریم.