تولیدکنندگان عمده اروپایی سعی کردند که قیمت ورق گالوانیزه را در حدود 30 یورو در هر تن افزایش دهند اما با ادامه روند نزولی قیمت ها این روند شکست خورد.

بعد از اتمام تعطیلات برای تولیدکنندگان اروپای شمالی، امسال تنها دومین سال از سال 2013 است که قادر به معرفی قیمت های بالاتر در سپتامبر می باشند.
آخرین باری که این قضیه در سال 2015 اتفاق افتاد در میانه روند نزولی جهانی تقاضا که با کاهش زنجیره تقاضا همراه بود، منجر به انتخاب فعالیت های عدیده فصلی شده است.
به گفته کارشناسان خبره آلمانی با توجه به داده های انجمن توزیع کنندگان فولاد، فروش ورق های فولادی از نوامبر گذشته رو به کاهش بوده است و سال به سال سهامداران و مراکز خدماتی از ادامه ساخت و ساز اجتناب کرده اند.

با توجه به افت قیمت سهام در جنوب اروپا، قیمت نورد با وجود در دسترس بودن مواد در بازار ایتالیا کاهش یافته است، از نقاط قوت برجسته دولت ایتالیا ایجاد قانون کاهش انتشار آلایندگی کارخانه ها بوده است که این طرح تا 6 سپتامبر به صورت آزمایشی مطرح شد، و همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد، وضوح بیشتر این قانون در مورد کاهش در تولید خودرو بوده است.
با فعالیت های صنعتی دربیشتر کشور های اروپایی، تقاضای فولاد جهت تولید خودرو در آلمان 12 درصد در سال سقوط کرد و این در حالی بوده است که در دوره ژانویه تا ژوئن، صادرات 14٪ کاهش یافته است.

تولید خودرو در ایتالیا، با 19% کاهش در سال گذشته در شش ماه اول سال همراه بود، در حالی که در اسپانیا فقط 6% قیمت ها سقوط کرده است، همان طور که آخرین داده ها و اطلاعات نشان می دهد، بزرگترین کاربر نهایی ورق فولاد دراتحادیه اروپا با سهم 23% سال گذشته با کاهش تقاضای داخلی در اروپا منجر به سقوط حجم واردات شد.
با توجه به باز شدن سهمیه ها در اول ژوئن، نرخ روزانه واردات به 15.671 تن کاهش یافت که نسبت به ماه فوریه 17% کاهش یافته است.
در ماه ژوئن، برآورد شده است واردات، احتمالاً 27% در سال کاهش یابد.
پس از سقوط قیمت ها، ارزیابی در مورد واردات و قیمت داخلی نوسان یافته است ولی گزارشات حاکی ازآن است که اخیراً خریداران نیز هنگام خرید از کشورهای مطرحی مثل ترکیه محتاطانه عمل می کنند.

اتحادیه اروپا در نظر دارد 30% از صادراتش را محدود  کند که این اقدام عمدتا علیه ترکیه به صورت هدفمند است که عمده سهم آن از بازار واردات اتحادیه اروپا با 36٪ در سال 2018 بود که به 41٪ در سال رسیده است.
در هفت ماه اول امسال، کشورهای روسیه، هند و صربستان، بزرگترین صادر کنندگان هستند که پس از ترکیه، همه می توانند از این سهم بازار به خوبی استفاده کنند.