به گزارش عصر آهن؛ طی چند روز اخیر، افزایش قیمت ها در بازار آهن آلات موجب افزایش نگرانی در بین مصرف کنندگان آهن آلات شده است. در این شرایط، اظهارنظرهای غیرکارشناسانه مانند کاهش نرخ آهن آلات به خصوص میلگرد آجدار، موجب ایجاد صف های طولانی جهت خرید میلگرد با کمترین قیمت شده است.

با شدت گرفتن بدبینی ها در بازار در روز شنبه 16 آذر، شاهد افزایش قیمت ها در اکثر بازارها به خصوص بازار میلگرد آجدار بوده ایم. شنیده ها حاکی از آن است که دامنه قیمتی میلگرد از 4400 تومان الی 4700 تومان در روز شنبه، نسبت به پنج شنبه گذشته افزایش قیمت داشته است. این یعنی در هر کیلو میلگرد تا 100 تومان افزایش و میانگین افزایش قیمت در حدود 60 تومان در روز بوده است.
از روز شنبه بازار مقاطع طویل فولادی به علت التهابات بازار ارز و هم چنین موج بدبینی هایی که در گروه ها و محافل مختلف در فضای مجازی از سوی کارشناسان و تحلیل گران مختلف ارائه می شد، موجب افزایش قیمت ها در بازارهای بنیادین از جمله ارز، طلا و فولاد شد.
در نتیجه اگر دولت و بانک مرکزی قادر به نظم دهی قیمت ها در بازار به عنوان صاحبان قدرت نباشند، بازهم شاهد ارائه نظرهای غیرکارشناسانه از سوی فعالان بازار و در نتیجه افزایش دوباره قیمت ها خواهیم بود.
همچنین بایستی این نکته را در نظر داشته باشیم که تداوم روند افزایش قیمت ها و التهابات در بازار، خرید آهن الات توسط متقاضیان را روز به روز با مشکل بیشتری مواجه خواهد کرد.

منبع: شاخص نیوز