به گزارش عصرآهن؛ آقای بهادر احرامیان، نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور، درخصوص تحریم صادرات الکترودهای گرافیتی به ایران گفت: با وجود اینکه این روزها، خبر تحریم تازه ی آمریکا علیه صنعت فولاد کشور پررنگ تر شده، لیکن تحریم جدیدی نیست و از ابتدا در لیست تحریم‌های آمریکا علیه ایران وجود داشته و فقط اعلام مجدد آن صورت گرفته است.

آقای احرامیان در ادامه افزود: تاکنون این تحریم ها، تاثیری بر فولادسازان و تولید فولاد در کشور نداشته است. چرا که اگر این طور بود، بایستی از همان ابتدا شاهد تاثیرات آن می بودیم.
وی ادامه داد: ما برای این محصولات، واحد تولیدی در داخل کشور نداریم و اکثریت این محصولات از چین و هند وارد می شوند.
وی هم چنین در خصوص تاثیر تحریم این محصول بر تولید فولادسازان گفت: در حال حاضر، حجم زیادی از این محصول در کارخانه های فولاد کشور وجود دارد، بنابراین از بابت تامین آن نگرانی وجود ندارد، چرا که تولید فولاد، روند طبیعی خود را طی می کند.


نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در مورد اتفاقات پیش روی واحدهای تولیدی بعد از اتمام ذخیره الکترودهای گرافیتی، گفت: انتظار می رود که با اتمام ذخایر الکترودهای گرافیتی کارخانه ها، فولادسازان با چالش های جدی روبرو شوند، در حالی که اینگونه نخواهد بود. چرا که این محصول استفاده عام جهانی دارد و می توان به صرف هزینه بالاتر، آن را حتی در دوران تحریم تامین کرد. 

منبع: می متالز