به گزارش عصرآهن و به نقل از SMM؛ نرخ بهره برداری واحدهای فولادسازی کوره های قوس الکتریکی چین در روز 25 دسامبر افت داشته و با کاهش قیمت های میلگرد دچار ضرر و زیان شدند.

بر اساس این گزارش، نرخ بهره برداری کوره های قوس الکتریکی چین به طور میانگین 68 درصد در 25 دسامبر سال جاری بوده است که نسبت به ابتدای ماه، کاهش یک درصدی را نشان می دهد.
گزارش SMM حاکی از آن است که از اواخر نوامبر، قیمت میلگرد با بهبود وضعیت عرضه در منطقه، روند کاهشی داشته است به طوری که میانگین قیمت در روز 25 دسامبر در بازار داخلی چین، 466 یوان بر تن بوده است. این میزان نسبت به بالاترین سطح قیمت میلگرد در یک سال اخیر بدست آمده است.
بالاترین میزان قیمت میلگرد طی یک سال گذشته، 4 هزار و 303 یوان بر تن در روز 26 نوامبر بوده است.
در حالت کلی، افت قیمت برای واحدهای فولادسازی با کوره قوس الکتریکی در منطقه جنوب چین، باعث زیان 157 یوان بر تن میلگرد شده است.
گزارش فولادسازان چینی نیز نشان دهنده ی افت سود آن ها در بازارهای چین می باشد. با این اوصاف، فولادسازان محلی در بازار شرق چین تصمیم گرفتند که تعطیلات خود را زودتر از سوم ژانویه آغاز کنند.
در حال حاضر، قیمت نقدی میلگرد برندهای درجه سوم در شانگهای نیز بین سطوح پایین 3 هزار و 640 تا 3 هزار و 650 یوان بر تن می باشد.

منبع: فلزات آنلاین