به گزارش عصرآهن و به گفته ی سید بهادر احرامیان، نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان آهن و فولاد ایران: هنوز هم کشورهای همسایه و منطقه به صنایع آهن و فولاد ایران نیاز دارند و چرخه صادرات با اعمال تحریم های آمریکا قطع نخواهد شد.

آقای احرامیان در ادامه افزود: برخی از کشورهای همسایه و کشورهای منطقه ممکن است که به دلیل اعمال فشار آمریکا، بخواهند طوری وانمود کنند که در معاملات تجاری خود از صنعت آهن ایران بهره ای نگرفته اند. با این حال محصولات نهایی آهن و فولاد ایران برای بازارهای منطقه، اهمیت بالایی دارد. 
عضو هیات مدیره خانه معدن ایران، آقای بهرام شکوری هم در این مورد گفته: پیشتر تحریم های آمریکا بر صنایع معدنی ایران توسط آمریکا وضع شده بود و موضوع تازه ای نیست. با این حال در شرایط کنونی، صنایع معدنی هم چنان نقش خود در صادرات غیر نفتی را ایفا می کند.
محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران نیز در این خصوص عنوان کرد: کشور ما در منطقه ای واقع شده که کشورهای اطراف آن مانند ترکیه، عربستان و کشورهای خلیج فارس به منابع معدنی نیاز دارند، چرا که این کشورها در حال توسعه بوده و از نظر ذخایر معدنی فقیر هستند. این کشورها در صنایعی مانند آهن و فولاد نیز سرمایه گذاری کرده اند، ولی با این حال مجبور به واردات مواد اولیه هستند. از این رو ایران، منبع خوبی برای تامین نیاز آن ها می باشد.

منبع: دنیای اقتصاد