به گزارش عصرآهن و به گفته ی خداداد غریب پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو: از نوامبر سال پیش تا به امروز، صنعت آهن و فولاد ایران 5 بار توسط آمریکا تحریم شده است. این در حالی است که تولید و صادرات محصولات آهن و فولادی کشور در این مدت افزایش یافته است. از این رو بایستی فناوری های پیشرفته بومی سازی شده و در کل زنجیره آهن و فولاد کشور گسترش یابد.

آقای غریب پور در دومین جشنواره ملی فولاد ایران با اشاره به افزایش میزان تولید آهن و فولاد کشور در سال گذشته، گفت: در وزارت صنعت، قرارداد تامین 500 میلیون یورویی با سرمایه گذاران داخلی برای گسترش فناوری های پیشرفته ی این صنعت و افزایش تولید آهن در کشور به امضا رسیده است. هم چنین تولید قطعات 150 متری ریل فولادی در کشور، به 6 برابر افزایش یافته و 95 درصد آب مصرفی در صنعت آهن و فولاد، بازیافت و دوباره استفاده می شود.
وی در ادامه افزود: امروزه در صنعت آهن و فولاد دنیا نیز که در حال پیشرفت است، پیش بینی شده تا سال 2030 سالانه حدود دو درصد از گازهای تولیدی گلخانه ای در این صنعت کاسته شده و سرباره ی تولید شده ی محصولات آهن و فولاد نیز در تولید سیمان و راهسازی مصرف شود. 
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به عملکرد خوب صنعت آهن و فولاد کشور و راهکارهای پیش رو جهت توسعه ی این صنعت، گفت: با وجود این ضعف هایی همچون نداشتن اطلاعاعت دقیق در نوع ماشین آلات تولیدی، نداشتن بانک اطلاعاتی تامین کنندگان قطعات و نبود ارتباط موثر بین تولید کننده و مصرف کننده وجود دارد.

منبع: مهر نیوز