به گزارش عصرآهن و به گفته ی خداداد غریب پور، مدیر عامل ایمیدرو: خوشبختانه میزان صادرات محصولات آهن و فولادی کشور رضایت بخش است و سالانه بیش از 10 میلیون تن آهن و فولاد به 120 کشور دنیا صادر می شود.

آقای غریب پور با اشاره به اینکه صنعت آهن و فولاد، یک صنعت استراتژیک برای کشور است، افزود: این صنعت از افتخارات کشور ما بوده و با وجود اعمال تحریم ها از نوامبر سال گذشته و هم چنین اعمال تحریم های جدید عملکرد خوبی داشته است.
وی در بازدید از دومین نمایشگاه و جشنواره ملی آهن و فولاد کشور با اشاره به تحریم های جدید آمریکا گفت: مواد اولیه تولید آهن آلات در کشور اعم از سنگ آهن، کنسانتره، گندله و محصولات آهن و فولادی، بیشتر متکی به داخل می باشد. از این رو گام های خود در مسیر خودکفایی را با قدرت برمی داریم.
رئیس هیات عامل ایمیدرو در مورد صادرات آهن آلات نیز گفت: خوشبختانه صادرات آهن آلات در کشور رضایت بخش بوده و سالانه معادل 10 الی 11 میلیون تن از انواع محصولات آهنی را به 120 کشور دنیا صادر می کنیم. هم چنین خطوط تولید آهن و فولاد کشور به 6 برابر میزان قبلی رسیده است. با این حال تولید گازهای گلخانه ای نیز کاهش یافته و در عوض تولید هیدروژن افزایش یافته است.


منبع: پول نیوز