به گزارش عصرآهن و به گفته ی معاون امور معدن و صنایع معدنی در وزارت صنعت معدن و تجارت: ایران جایگاه دهم تولید آهن و فولاد در دنیا را به دست آورده است.

داریوش اسماعیلی، معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت در مراسم افتتاح یک طرح صنعتی در استان چهارمحال و بختیاری افزود: ایران در جایگاه دهم تولید آهن و فولاد در دنیا قرار گرفته و این افتخار بزرگی برای کشور است. از این رو بایستی برای تقویت این جایگاه، تمام تلاش خود را به کار گیریم. 
آقای اسماعیلی با بیان این مطلب که تکمیل زنجیره آهن و فولاد در کشور، از مهمترین اهداف تعیین شده برای این صنعت است، گفت: الکتروگرافی یکی از این زنجیره های تولید آهن در کشور می باشد که واحد تولیدی آن وارد فاز اجرایی شده و تجهیزات مربوطه وارد کشور شده و تا چند ماه آینده به تولید می رسد.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، افزود: تولید قطعات نسوز در صنعت آهن و فولاد کشور، یک نیاز مبرم و ضروری برای این صنعت به شمار می رود که می تواند در شرایط کنونی تحریم ها، نقش به سزایی در خودکفایی کشور ایفا کند.
وی با اشاره به لزوم تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه افزود: درصدد هستیم تا واحدهای تحقیق و توسعه را همراه با واحدهای تولیدی آهن و فولاد ایجاد کنیم و طبق برنامه ریزی انجام شده بایستی 10 درصد از سود حاصل از فروش در این بخش سرمایه گذاری شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان