به گزارش عصرآهن: صنعت آهن و فولاد کشور پس از گذشت 40 سال از عمرش، به حدی از توانایی رسیده که خود بتواند طراحی و بهبود فرآیند خط تولید را انجام دهد.

صنعت آهن و فولاد کشور با توجه به فناوری روز در دنیا و مهندسی معکوس، قادر به طراحی تکنولوژی های موردنیاز می باشد. با توجه به اینکه کشور ما، به خصوص صنعت آهن و فولاد زیر فشار تحریم های آمریکا قرار گرفته، با این حال جریان مهندسی معکوس به درستی ایجاد شده و واحدهای آهن و فولاد نیز این جریان را در پیش گرفته اند. 
با اینکه در طراحی برخی بخش ها در این صنعت به پیشرفت های قابل توجهی رسیده ایم، اما در زمینه برخی تولیدات خاص، نیاز به تلاش بیشتری داریم و بایستی از تمام ظرفیت و توان طراحی بهره گرفته و به کمک مهندسی معکوس به این اهداف نیز دست پیدا کنیم.
صنایع آهن و فولاد کشور به حدی رسیده که می تواند حدود 90 درصد از خط نورد میلگرد را در داخل کشور بسازد، اما بایستی بتوانیم علاوه بر خط تولید میلگرد، خطوط پیشرفته تری را نیز طراحی و بهره برداری کنیم. برای رسیدن به این مقصد نیز، نیاز به عزم جدی مسئولان، سرمایه گزاران، مهندسان و متخصصان داخلی کشور داریم تا به درستی در این مسیر گام برداریم.

منبع: می متالز