به گزارش عصرآهن و به گفته ی حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران: زمزمه افزایش بیشتر قیمت ها باعث شده تا دلالان و سوداگران بتوانند در بازار عرض اندام کنند و بایستی پاسخ داده شود که چرا با وجود مازاد تولید، همچنان شاهد افزایش قیمت ها در بازار آهن و فولاد هستیم.

وی در ادامه با اشاره به افزایش غیرمنطقی قیمت آهن و قیمت میلگرد در بازار، گفت: چرا وقتی هفت تا هشت میلیون مازاد بر تولید داریم و صادرات نیز با مشکل مواجه شده، بایستی افزایش قیمت در بازار آهن داشته باشیم؟
آقای رستگار در ادامه افزود: با این حال، فولادسازان بر این باورند که صادرات و کمبود آهن اسفنجی از دلایل افزایش قیمت ها در بازار آهن می باشد.
وی تصریح کرد: ما به عنوان توزیع کننده آهن، چندین بار مشکلات بازار آهن را به مراجع مربوطه از جمله وزارت صنعت گزارش داده‌ایم، اما متأسفانه در این رابطه هنوز اقدام موثری صورت نگرفته است.
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران گفت: قیمت ورق پروفیل، 30 درصد و قیمت آهن، 25 درصد افزایش داشته و این وضعیت همچنان ادامه دارد و متوقف نمی شود.
حمیدرضا رستگار گفت: ما توزیع کنندگان آهن، از سیاست گذاری ها خبردار نداریم، بنابراین چرا باید در زمان گرانی پاسخگو باشیم، کسانی که مسئول این سیاست گذاری هستند، باید پاسخگو باشند.

منبع: تسنیم