به گزارش عصرآهن: بر طبق آمار منتشرشده از سوی منابع رسمی آهن و فولاد در جهان، کشور ما جزء ١٠ کشور اصلی تولید کننده آهن در دنیا بوده و خوشبختانه تولیدات کشور به دلیل مرغوبیت و کیفیت بالا حرف‌ های زیادی برای گفتن در صنعت آهن و فولاد جهان دارد. از این رو با برنامه ریزی های صحیح و مداوم می توانیم آهن و فولاد بازار‌های هدف را تامین کنیم.

به عقیده ی کارشناسان بازار آهن، کشور ما با داشتن کارشناسان و متخصصان خلاق و نخبه و با استعداد در امر تولید و تجارت می تواند بر موانع و چالش های پیش روی این صنعت فائق آمده، تحریم‌ها را پشت سر گذاشته و بازار‌های خود را توسعه و حفظ کند.
در شرایط کنونی اهمیت صادرات محصولات آهنی به دلیل ارزآوری بر کسی پوشیده نبوده و منافع ملی و بلند مدت کشور ایجاب می کند که برای حفظ و توسعه این صنعت کوشیده و برنامه‌های ویژه ای داشته باشیم. امروزه شاهد آن هستیم که با تشدید تحریم‌ ها بیشتر واحد‌های بزرگ صنعتی و معدنی با مشکلات متعدد در زمینه صادرات مواجه شده اند و این تحریم‌ها از یک سو و خود تحریمی و سختگیری مدیران داخلی از سوی دیگر، مشکلات بیشتری را برای صادر کنندگان ایجاد کرده است. بنابراین می توان گفت که متاسفانه در صنعت فولاد کشور، هیچگاه از یک اصول منطقی در مواجه با فرصت‌ها و چالش‌ها پیروی نشده است.