به گزارش عصرآهن: سیدرضا شهرستانی، عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان آهن و فولاد کشور عنوان کرد: وضعیت بازار آهن در نیمه اول سال آینده بستگی به عبور کل کشور از ویروس کرونا، خواهد داشت.

آقای شهرستانی در ادامه سخنانش افزود: بدون شک ویروس کرونا تا سال آینده و با گرم شدن هوا از بین خواهد رفت. شرایط زندگی و بازار نیز بالاخره به روال عادی خود باز خواهند گشت. 
وی در ادامه با اشاره به رکودی که ممکن است در نیمه اول سال آینده گریبان‌گیر بازار آهن شود، عنوان کرد:‌ شرایط بازار آهن به گونه‌ای است که ممکن است در چند ماه نخست سال آینده با رکود همراه باشد، اما از فصل تابستان به بعد روند مصرف دوباره محصولات آهنی افزایش خواهد یافت و بازار ممکن است که با رونق روبه‌رو شود. از این رو باید با پشتکار پیش برویم و کشور را از وابستگی به نفت بی نیاز کنیم.
شهرستانی در ادامه تصریح کرد: باید برای رونق ‌بخشی به بازار در سال آینده، چرخه اقتصادی کشور به حرکت درآید تا ساخت و سازهای ساختمانی و صنایع دیگر را به حرکت درآورد.  
وی ادامه داد:‌ باید زیرساخت‌های کشور را راه‌اندازی کرد. از این رو اگر دولت جاده‌سازی، راه‌اندازی ریل و تونل‌سازی و... را شروع کند، رونق اقتصادی شکل خواهد گرفت، زیرا این اقدام‌‌ها بخش‌های مختلفی از چرخه ی اقتصادی را به راه می‌اندازد. 
عضو هیات ‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور در ادامه افزود: در حال حاضر بیشتر واحدهای آهن و فولاد ما در بازارهای جهانی شناخته شده هستند، از این رو باید بتوانیم برای صادرات برنامه‌ ریزی کنیم.

منبع: می متالز