login
ورود
04133250280 با ما در تماس باشید
phone

عضویت در خبرنامه

لیست دانشنامه بازار آهن

۲۵ اصطلاح رایج در بازار آهن

۲۵ اصطلاح رایج در بازار آهن

همان طور که می دانید فرآیند و مواد اولیه مورد استفاده در تولید محصولات فولادی، منحصر به فرد می‌باشند. از طرفی ممکن است بخواهید در حوزه آهن و فولاد فعالیت داشته باشید، ولی با اصطلاحات رایج در این حوزه آشنا نباشید. به همین دلیل ما در این دانشنامه به بررسی 25 اصطلاح رایج در بازار آهن می پردازیم که دانستن آنها برای فعالان در این حوزه، لازم و ضروری است.

صفر تا صد اتصالات در سازه های فولادی

صفر تا صد اتصالات در سازه های فولادی

اسکلت فلزی، مجموعه ای از اعضای فولادی اعم از تیر و ستون های فولادی است که با اتصالات و جزئیات سازه ای فراوان به یکدیگر متصل شده و واحد یکپارچه ای را تشکیل می دهند. هنگامی که هدف ما یکپارچگی اعضا در سازه های فولادی باشد، نقش اساسی اتصالات و جزئیات بیشتر نمایان می شود.

انواع روش های مقاوم سازی در ساختمان ها

انواع روش های مقاوم سازی در ساختمان ها

امروزه با توجه به نیاز گسترده و روز افزون جامعه به مسکن، ضرورت استفاده از روش ها و مصالح جدید جهت افزایش سرعت ساخت، سبک سازی، افزایش عمر مفید و نیز مقاوم سازی ساختمان ها بتنی و فولادی در برابر زلزله بیش از پیش مطرح شده است، چرا که تخریب های ناشی از زلزله های شدید، تهدیدی برای جان انسان ها به شمار می رود. این امر موجب شده است که تعداد زیادی از شرکت های مقاوم سازی سازه در امر بهسازی لرزه ای سازه ها و تقویت سازه ها در برابر زلزله فعالیت ‌کنند.

همه چیز درباره ی سقف های کوبیاکس

همه چیز درباره ی سقف های کوبیاکس

ساختمان های بتنی به دلیل وزن بالایی که دارند، فشار زیادی را بر سقف سازه وارد می کنند که این فشار درنهایت به تیرها و ستون های اصلی خود سازه منتقل می شود، از این رو کاهش نیروی وارد بر اعضا در ساختمان های بتنی اولویت اصلی مهندسین سازه می باشد. ایجاد حفره‌های مهندسی شده توسط گوی‌هایِ پلاستیکی توخالی درون سقف‌های بتنی که به اصطلاح «سقف کوبیاکس» نامیده می‌شود، این فرصت بزرگ را برای طراحان سازه فراهم می آورد تا سازه های سبک تر و مقاوم تری را طراحی کنند.

همه چیز درباره ی وصله میلگردها

همه چیز درباره ی وصله میلگردها

شیوه ی اتصال میلگردها در اجرای اسکلت ساختمان های بتنی اهمیت بالایی دارد. در برخی موارد بخش هایی در اجرای اسکلت بتنی وجود دارند که طول میلگرد تمام شده و یا نیاز است امتداد طول میلگرد بریده شده افزایش یابد. در این موارد باید میلگردهای جدید به میلگردهای قدیم وصله شوند. وصله میلگردها به یکدیگر با چند روش از جمله اورلپ، فورجینگ، کوپلینگ به وسیله کوپلر و اتصال اتکایی انجام می شود.

میراگر و کاربرد آن در ساختمان

میراگر و کاربرد آن در ساختمان

یکی از مهم ترین نیروهای وارده به سازه در مدت زمان عمر سازه ها، نیروی حرکت پایه سازه یا همان نیروی زلزله است. در طراحی سازه ها افزایش ایمنی سازه، کاهش هزینه، افزایش سرعت ساخت، افزایش عملکرد سازه و … از جمله اهداف مهم مهندسان و سازندگان به شمار می رود.

وال پست و هدف از اجرای آن در ساختمان

وال پست و هدف از اجرای آن در ساختمان

وال پست کلافی است که در طول های مشخص برای یکپارچه عمل نمودن دیوار به کار می رود. این وال پست ها سبب درگیری دیوار با اسکلت و در نتیجه استحکام دیوار خواهد شد. همان گونه که از نامش پیداست، وال پست نگهدارنده دیوار است.

همه چیز درباره ی تیرآهن های ساختمانی

همه چیز درباره ی تیرآهن های ساختمانی

تیرآهن، مهم ترین و اساسی ترین نوع پروفیل ساختمانی است که وظیفه اصلی آن، تحمل تنش های حاصل از نیروی برشی و لنگر خمشی ناشی از بارگذاری در سازه است. این محصول یکی از پرکاربردترین انواع آهن آلات می باشد که بیشترین استفاده در ساختمان سازی را دارد و با توجه به این امر خرید آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

آشنایی کامل با نحوه اجرای مهاربند در ساختمان ها

آشنایی کامل با نحوه اجرای مهاربند در ساختمان ها

سیستم بادبند یا مهاربندی (Cross Bracing)، مجموعه‌ای از چند عضو فولادی می باشد که جهت استحکام و پایداری سازه در برابر نیروهای افقی ناشی از زلزله مورد استفاده قرار می‌گیرد. بادبندها از مهمترین جنبه‌های طراحی در سازه‌های فولادی می باشد که برای تحمل نیروهای جانبی در جهت افزایش سختی در ساختمان کاربرد دارند.

همه چیز درباره تیرآهن های لانه زنبوری

همه چیز درباره تیرآهن های لانه زنبوری

در ایران سابقه استفاده از سازه های فولادی و تیرآهن لانه زنبوری به چند سال قبل بر می گردد. سازه های فولادی دستخوش تغییرات زیادی شده اند، از جمله این تغییرات، تولید تیرآهن های لانه زنبوری است. تیر آهن های لانه زنبوری یکی از رایج ترین عناصر کاربردی در سازه است که غالب استفاده از آنها نیز در سازه های فولادی می باشد.

لیست مقایسه
    تماس با عصر آهن
    تماس با عصر آهن