لیست قیمت شمش

 مرتب‌سازی:

فولاد صنعت بناب

فولاد صنعت بناب (شاهین بناب)

پیشنهاد ویژه
به‌روزرسانی :
شروع قیمت از :

تماس بگیرید

محل بارگیری : بناب
محل کارخانه : آذربایجان شرقی
زمان بارگیری : 5 الی 10 روز کاری
ذوب نورد توانا رام

ذوب نورد توانا رام

به‌روزرسانی :
شروع قیمت از :

تماس بگیرید

محل بارگیری : تبريز
محل کارخانه : آذربایجان شرقی
زمان بارگیری : 5 الی 10 روز کاری

ثبت سفارش آهن آلات از عصرآهن

تنها با یک تماس خرید کنید...

1.تماس با عصرآهن

با عصرآهن تماس گرفته و درخواست اولیه خود را ثبت نمایید

2.ثبت درخواست خرید و صدور پیش فاکتور

صدور پیش فاکتور بعد از تماس با مشاورین عصر‌آهن و ثبت درخواست اولیه

3.نحوه تسویه حساب

واریز مبلغ پیش فاکتور بعد از تایید آن توسط مشتری به حساب شرکت

4.ارسال و تحویل بار

صدور حواله و ارسال بار توسط عصرآهن به مشتری

5.تسویه نهایی

واریز مابه التفاوت مبلغ پیش فاکتور بعد از مشخص شدن وزن دقیق بار به حساب مشتری

شمش فولادی

در صورتی که قصد اطلاع از قیمت شمش فولادی را دارید، باید بدانید که عصر آهن یکی از جامع‌ترین سامانه‌های آنلاین فعال در این حوزه است. این سامانه با فراهم نمودن بستری برای شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات کامل و جامعی در مورد قیمت روز انواع تولیدات کارخانه‌های فولادی مطرح کشور را بدست آورید.

مشاهده قیمت ‌شمش فولادی و دیگر محصولات در این سامانه بسیار ساده می‌باشد و تنها با کلیک روی نام هر محصول در منو بالا می‌توانید قیمت روز میلگرد، تیرآهن، نبشی و دیگر مقاطع فولادی را ببینید. پیشنهاد می‌کنیم که حتما قبل از خرید، قیمت روز هر محصول را چک کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.

مقایسه قیمت شمش فولادی و دیگر محصولات فولادی

برای یافتن بهترین قیمت محصول باید قیمت‌های تمام محصولات مورد نظر را در لیست مربوطه بگردید و آن‌ها را بر اساس پرفروش‌ترین، ارزان‌ترین یا گرانترین مرتب کنید و پس از مقایسه، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

مرتب‌سازی بر اساس ارزان‌ترین، راهی آسان برای یافتن قیمت پایین‌تر محصول است. قیمت‌ها بر اساس کارخانه‌ی تولیدی متفاوت هستند و ممکن است در طول روز چندین بار با تغییر همراه باشند. ما به صورت لحظه‌ای قیمت‌های کارخانه‌های مختلف را بررسی و سایت را بروزرسانی می‌کنیم.

اگر نگاهی به منو‌های سمت راست در کنار لیست محصولات بیندازید، گروه‌بندی‌هایی را می‌بینید که برای جستجوی ساده‌تر شما در نظر گرفته شده‌اند. شما با کمک این گروه‌بندی‌ها می‌توانید لیست محصولات را بر حسب انواع شمش فولادی، استاندارد، تولید کننده یا محل بارگیری فیلتر کنید. با انتخاب هر گروه و اعمال دکمه فیلتر، فقط محصولات مورد نیاز شما نمایش داده خواهند شد.

اگر کمی با بازار شمش فولادی آشنا باشید، حتما متوجه خواهید شد که این محصول به سه شکل بلوم، بیلت و اسلب در بازار فولاد موجود است. گاها دیده می‌شود که برخی از افراد این سه دسته‌بندی را یکسان می‌دانند یا آن‌ها را به اشتباه بجای هم خریداری می‌کنند. ما در ادامه در مورد تفاوت‌های این محصولات صحبت کرده‌ایم. حتما این مطلب را مطالعه کنید تا با آگاهی کامل، مناسب‎ترین گزینه را خریداری نمایید.

شمش فولادی و کاربرد آن در صنعت فولاد

شمش فولادی در واقع حجمی فلزی است که در شکل و اندازه‌های خاص قالب‌گیری می‌شود. ریشه‌ی این کلمه که در انگلیسی ingot گفته می‌شود، به قرن شانزدهم میلادی برمی‌گردد و به معنی قالبی است که در آن فلز ریخته می‌شود.

معمولا برای ساخت شمش، سنگ آهن یا ضایعات را ذوب کرده و در داخل قالبی می‌ریزند تا سفت شود. شمش فولادي ماده اولیه مورد نياز ناحيه نورد می‌باشد و در زنجیره تولید محصولات فولادی از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا در تولید محصولات فولادی مثل میلگرد پس از انجام مراحل مختلف بر روی شمش در نهایت محصول مورد نظر تولید می‌شود.

دلیل اینکه فولاد مذاب به شمش و پس از آن به محصولات فولادی تبدیل می‌شود، به این خاطر است که این ماده جهت حمل و نقل آسان‌تر بوده و همینطور نگهداری از آن راحت‌تر است.

عموما این محصول در ایران در حداقل ابعاد 100*100 میلی‌متر و حداکثر 360*250 میلی‌متر و در طول 4 تا 12 متر تولید می‌شود. البته همه‌ی کارخانه‌های فولادی کشور تمامی ابعاد از این محصول را تولید نمی‌کنند. مثلا شرکت ذوب آهن اصفهان این محصول را در مقاطع 100×100 ، 125×125 ، 130×130 ، 150×150 ، 200×200 ، 250×250 ، 320×250 و 360×250 میلیمتر و از طول 4 تا 12 متر تولید می‎کند در حالی که شرکت فولادسازان جم انواع شمش با آلیاژهای مختلف را فقط در ابعاد 100*100 تا 200*200 میلی متر به بازار عرضه می‌نماید. ما در ادامه در مورد انواع تولیدات شمش تولیدکنندگان سطح کشور صحبت خواهیم کرد.

همینطور تمامی تولیدات شمش کارخانه‌های مطرح کشور در لیست زیر موجود هستند و شما می‌توانید بعد از مشاهده قیمت روز محصول خریدتان را انجام دهید. در مورد نامگذاری محصولات نیز توجه کنید که برای مثال شمش توانا رام ۱۵۰*۱۵۰ ۶ متری 5sp القایی که در لیست زیر موجود است، به این معنی است که طول و عرض سطح مقطع این محصول 150 میلی‌متر می‌باشد. 5sp القایی نیز به گریدهای فولادی تولید شده آن اشاره دارد و 6 متر نیز طول شمش می‌باشد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، این محصول به سه شکل بلوم، بیلت و اسلب تولید می‌شود که تفاوت آن‌ها در شکل مقطع و ابعاد آن‌ها است. البته همین تفاوت باعث می‌شود که هر کدام از آن‌ها برای تولید محصولات فولادی خاصی مناسب باشند.

شمش، بلوم، بیلت و اسلب چه تفاوت‌هایی دارند؟

با اینکه بلوم، بیلت و اسلب از فرآورده‌های میانی نورد فولاد هستند اما در یک سری جزئیات با هم تفاوت دارند که همین باعث دسته‌بندی متفاوتی از آن‎ها در بازار مصرف شده است.

شمش

شمش‌ها محصولات ریخته‌گری هستند که در اندازه و سطح مقطع از بلوم، بیلت و اسلب بزرگ‌تر می‌باشند. این فراورده‌های میانی فولادی معمولا دارای شکل سطح مقطع مستطیلی یا مربعی شکل هستند و نیازی نیست که از نظر طول و عرض یکسان باشند. به طور کلی شمش‌ها دارای سطح مقطع متغیری هستند.

بلوم

بلوم‌ها نیز دارای سطح مقطع مربعی یا مستطیلی شکل هستند و سطح مقطع‌ آن‎ها نسبت به بلیت و اسلب بزرگتر است. معمولا سطح بلوم‌ها از 230 سانتی‌متر مربع بزرگتر می‌باشد. بلوم‌ها بیشتر برای تولید میلگردهای صنعتی، انواع مقاطع فولاد ساختمانی و ریلی مناسب هستند.

بیلت

بیلت که با نام شمشال نیز در بازار فولاد ایران شناخته می‌شود، با شمش تفاوت دارند و همین آن‌ را برای تولید میلگردها مناسب کرده است. بیلت دارای سطح مقطع مربعی شکل بوده و عرض و طول آن‌ با هم برابر است. سطح مقطع بیلت‌ها معمولا کمتر از 230 سانتی‌متر مربع می‌باشد. امروزه بلیت‌ها با کمک دستگاهی به نام CCM (ماشین ریخته‌گری پیوسته) تولید می‌شوند. بیلت یا شمشال بیشتر در تولید انواع میلگرد، سیم یا کلاف کاربرد دارد.

اسلب

اسلب‌ها سطح مقطع مستطیلی شکل دارند و ضخامت آن‌ها کمتر از بلوم‌ها است. از اسلب‌ها برای تولید ورق استفاده می‌کنند.

اگر بخواهیم شمش، بلوم، بیلت و اسلب را از لحاظ وزنی نیز مقایسه کنیم، وزن شمش بیشتر از وزن بلوم، وزن بلوم بیشتر ازبیلت و بیلت بیشتر از اسلب است. البته روش تولید هر چهار گروه به یک صورت بوده و تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد.

کدامیک از این تولیدات نوردی بهتر هستند؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، هر کدام از فرآورده های میانی نورد فولاد مزایا و معایب خود را دارند و شما باید بسته به کاربرد آن، بهترین محصول را انتخاب کنید. برای تولید میلگردهای صنعتی، ، انواع مقاطع فولاد ساختمانی و ریلی بهتر است که به سمت بلوم و برای تولید انواع میلگرد دایره‌ای یا چهارگوش، سیم یا کلاف به سمت بیلت بروید. برای تولید ورق نیز می‌توانید از اسلب استفاده کنید.

چه کارخانه‌هایی در ایران شمش تولید می‌کنند؟

در حال حاضر نزدیک به 10 کارخانه فولادی در سطح ایران در زمینه‌ی تولید شمش، بلوم، بیلت و اسلب فعالیت می‌کنند که در بین آن‌ها ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه و فولاد خوزستان از نظر میزان تولید در صدر لیست تولیدکنندگان کشور قرار دارند. انواع تولیدات برخی از کارخانه‌های کشور که در این حوزه فعالیت می‌کنند را در ادامه می‌بینید.

شرکت ذوب آهن اصفهان

این شرکت انواع شمش با مقاطع 100×100 ، 125×125 ، 130×130 ، 150×150 ، 200×200 ، 250×250 ، 320×250 و 360×250 میلی‌متر و از طول 4 تا 12 متر را به بازار عرضه می‌کند و تولید این محصول در سایر مشخصات فنی مورد نیاز مشتری نیز امکان پذیر می‌باشد.

فولاد خوزستان

شرکت فولاد خوزستان یکی دیگر از سردمداران این حوزه می‌باشد که تولیدات آن شامل بیلت، اسلب و بلوم می‌باشد.

شرکت فولاد مبارکه

شرکت فولاد مبارکه اصفهان با تولید اسلب با كيفيت استاندارد ابعاد مورد سفارش مشتري ، یکی دیگر از شرکت‌های فعال در این حوزه است. عرض اسلب‌های‌ توليدي این شرکت از 650 میلی‌متر تا حداکثر 1880 میلی‌متر و طول آن‌ها نیز در دو نوع اسلب بلند 5/9-10 متر و اسلب كوتاه 4/75 – 4/5 متر قاب می‌باشند

مجتمع فولاد کیمیا

این شرکت قابلیت تولید انواع شمش‌های فولادی با سایز 125*125 و 130*130 و 150*150 در طول‎های مختلف را داراست.

مجتمع ذوب آهن فولاد خزر

این شرکت توانایی تولید بلیت در ابعاد 100×100 تا 150×150 میلی‌‌متر به طول 12 را دارا می‌باشد.

فولاد ارفع

محصولات فولاد ارفع شامل شمش فولادی در مقاطع 130، 150 و 200 میلی‌متر و با طول 6 الی 12 متر می‌باشد.

فولاد جم قم

شرکت فولاد جم قم انواع شمش با آلیاژهای مختلف را در ابعاد 100*100 تا 200*200 را تولید می‌کند