لیست قیمت ورق آجدار

 مرتب‌سازی:

فولاد مبارکه اصفهان

فولاد مبارکه اصفهان

ورق آجداربه‌روزرسانی :
شروع قیمت از :

تماس بگیرید

محل بارگیری : اصفهان
محل کارخانه : اصفهان
زمان بارگیری : 5 الی 10 روز کاری

ثبت سفارش آهن آلات از عصرآهن

تنها با یک تماس خرید کنید...

1.تماس با عصرآهن

با عصرآهن تماس گرفته و درخواست اولیه خود را ثبت نمایید

2.ثبت درخواست خرید و صدور پیش فاکتور

صدور پیش فاکتور بعد از تماس با مشاورین عصر‌آهن و ثبت درخواست اولیه

3.نحوه تسویه حساب

واریز مبلغ پیش فاکتور بعد از تایید آن توسط مشتری به حساب شرکت

4.ارسال و تحویل بار

صدور حواله و ارسال بار توسط عصرآهن به مشتری

5.تسویه نهایی

واریز مابه التفاوت مبلغ پیش فاکتور بعد از مشخص شدن وزن دقیق بار به حساب مشتری

ورق آجدار چیست؟

احتمالا در جاهایی که امکان لیز خوردگی دارند، ورق‌های آجدار را دیده‌اید! این نوع از محصولات بیشتر در سطوح شیبدار یا سقف‌های شیروانی و یا در هر موقعیتی برای جلوگیری از لغزندگی به کار برده می‌شوند. میزان تولید این کالا در بین کارخانه‌ تولیدی کشور بسیار بالا بوده و معمولا ضخامت آن‌ها بین 1.5 تا 10 میلی‌متر و در ابعاد مختلف می‌باشد.

بیشترین کاربرد این نوع محصولات در صنایع زیر است:

  • کف کشتی‌ها
  • راه‌پله‌های صنعتی
  • واگن‌سازی
  • خودروسازی

قیمت ورق‌های آجدار بسته به کیفیت و ابعاد آن‌ها متفاوت است و شما می‌توانید قیمت تولیدکننده‌های مختلف از این محصول را در این صفحه ببینید و با هم مقایسه کنید. 

‌‌

ورق آجدار یکی از انواع ورق‌های فلزی تولید شده با روش نورد گرم است که با عناوین ورق کف‌سازی، ورق شطرنجی و ورق برجسته نیز شناخته می‌شود. این محصول به منظور کم‌کردن میزان اصطکاک، در تمام سطح خود الگو‌های حک‌شده و منظمی به شکل‌های لوزی، قطره‌ای و دایره‌ای دارد. گفتنی است که  ورق‌ آجدار در چهار نوع تولید می‌شود. در زیر انواع آن را معرفی می‌کنیم:

  • آهنی (فولادی)؛ 
  • آلومینیومی؛ 
  • گالوانیزه؛  
  • استیل.

ورق‌های آجدار عموماً سطحی براق و انعطاف‌پذیر دارند و برجستگی آن‌ها، استحکام مکانیکی بیشتری را نسبت به ورق‌های معمولی ایجاد می‌کند. باید توجه داشت که معمولا این ورق‌ها تنها در یک طرف برجستگی دارند و کارایی آن‌ها، در سطح دیگر وجود ندارد.


فرایند تولید ورق آجدار

همان‌گونه که در معرفی ورق آجدار بیان شد، فرآیند نَوَرد در انواع روش‌های تولید این محصول وجود دارد. در واقع عملیات نورد، یکی از فرآیندهای شکل‌دهی و کاهش ضخامت مقاطع فلزی است که در صنعت فلزکاری کاربرد فراوانی دارد.

به‌طور کلی دو شیوه برای تولید ورق آجدار مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در این بخش، دو روش مذکور که پرسی و فابریک نام دارند را معرفی می‌کنیم.

1. تولید ورق آجدار پرسی

تولید ورق آجدار با استفاده از دستگاه و غلتک‌های مخصوص را روش پرسی می‌نامند؛ مقاطع فلزی تولید شده توسط این روش نیز ورق آجدار پرسی نامیده می‌شوند.

در این روش، مواد از غلتک مورد نظر عبور می‌کند تا به ضخامت مورد نیاز برسد. نکته قابل توجه اینجاست که آخرین غلتک این فرآیند، دارای طرحی به شکل لوزی، دایره‌ای و... است که شکل برجستگی مورد نظر ما را ایجاد می‌کند.

اگر به بسیاری از ورق‌های آجدار توجه کنید، پی می‌برید که تنها یک طرف آن‌ها دارای الگو است؛ چرا که در این روش تنها یک غلتک در مجموعه دارای الگو است و طبیعتا یک طرف از ورق فلزی صاف باقی می‌ماند.

2. تولید ورق آجدار فابریک

در این روش نیز مانند روش پرسی، فرآیند تولید با عملیات نورد آغاز می‌شود؛ اما در این روش غلتک‌های مورد استفاده بدون الگو هستند و برجستگی روی ورق‌های فلزی در روش فابریک، به آن‌ها چسبانده می‌شود. به دلیل اینکه در این روش، هنگام نورد شدن هیچ تغییری در ظاهر ورق فلزی شکل نمی‌گیرد، آن را روش فابریک می‌نامند.

الگوها در فابریک به‌صورت جداگانه متصل می‌شوند و همین موضوع، وزن ورق‌های تولید شده با این روش را کمی بالاتر می‌برد؛ اما نبود فرورفتگی‌های حاصل از فرآیند آج‌زنی پرسی در پشت این ورق‌ها، استحکام این محصولات را نسبت به ورق‌های آجدار پرسی افزایش می‌دهد.

روش‌های تولید روی قیمت ورق آجدار تأثیرگذار هستند.


کاربرد ورق آجدار

تا کنون به پله‌های پل هوایی یا سطوح شیب‌دار مختلفی که نیازمند امنیت بالایی هستند، دقت کرده‌اید؟ در این موارد معمولا از فلز‌هایی استفاده می‌شود که الگوهای برجسته‌ای دارند؛ در واقع این محصولات مورد استفاده، همان ورق‌های آجدار هستند.

به‌طور کلی برجستگی‌های الگوی آجدار که احتمال لغزش را کاهش می‌دهد، برای افزایش امنیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. پله‌های اضطراری ساختمان‌ها، سپرها و قسمت بار وانت‌ها، کامیون‌ها و تریلی‌ها، پله‌ها و کف پل‌های هوایی عابر پیاده و... چندین مورد استفاده از ورق آجدار برای ایجاد امنیت بیشتر هستند.

گفتنی است که جعبه ابزار کامیون‌ها، سطح انبارهای کانتینر، طراحی داخلی و خارجی ساختمان و... نیز موارد دیگری از کاربردهای این ورق‌ها به‌شمار می‌روند که هر کدام به دلیل یکی از ویژگی‌های این مقطع فلزی است.


قیمت ورق آجدار

همان‌گونه که در ابتدای معرفی این محصول اشاره شد، ورق‌های آجدار از جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند و این موضوع، تاثیر مستقیمی بر قیمت آن‌ها دارد.

این مقطع فلزی در ضخامت‌های 2 تا 10 و با روش‌های پرسی و فابریک تولید می‌شود؛ این موارد در کنار قیمت روز دلار و چند عامل تاثیرگذار دیگر، قیمت روز این ورق‌ها را تعیین می‌کند.

بنابراین برای خرید ورق آجدار، لازم است که انواع مختلف این محصول را بشناسید و با اطلاع از نوسانات بازار، محصول مورد نظر خود را در زمان مناسب و با قیمتی مطلوب تهیه کنید.

برای بررسی قیمت ورق آجدار می‌توانید به وب‌سایت عصرآهن مراجعه کنید یا با شمارۀ 0414180 تماس بگیرید.


پاسخ به سوالات متداول

در زیر به سوالات پر تکرار کاربران پاسخ داده‌ایم، از راه‌های ارتباطی می‌توانید با ما در تماس باشید.

فولاد مبارکه اصفهان یکی از تولیدکنندگان ورق آجدار در ایران است. برای خرید از این کارخانه به وب‌سایت عصرآهن مراجعه کنید.
برای مشاوره و خرید با ما
تماس بگیرید.arrow
۴۱۸۰ - ۰۴۱