فولاد صنعت بناب (شاهین بناب)

مکان: آذربایجان شرقی

مجتمع فولاد شاهین بناب در سال 1383 با هدف تولید میلگرد آجدار فولادی شروع به فعالیت کرده است. این کارخانه یکی از بهترین تولیدکنندگان میلگرد در شمال‌غرب کشور است.

فولاد صنعت بناب (شاهین بناب)

درباره فولاد صنعت بناب (شاهین بناب)

محصولات : میلگرد

کد پستی : 5554137131

آدرس : آذربایجان شرقی، شهر بناب، شهرک صنعتی   مشاهده روی نقشه

مجتمع فولاد شاهین بناب

فولاد صنعت بناب (شاهین بناب)  با هدف تولید میلگرد آجدار در شهرک صنعتی بناب واقع در استان آذربایجان شرقی در سال ۱۳۸۳ آغاز به فعالیت کرد. اولین واحد تولیدی این مجموعه با نام شاهین بناب شروع به فعالیت نمود. از این رو تمامی محصولات مجموعه فولاد صنعت بناب با نام شاهین بناب در بازار شناخته می‌شود.

این مجتمع شامل ۴ شرکت زیرمجموعه مجتمع فولاد صنعت سهند، پروژه گسترش فولاد شهریار، فولاد شاهين بناب و فولاد صنعت شهريار است که هر کدام خط تولید متفاوتی در زمینه تولید آهن آلات دارد. شرکت فولاد شاهین بناب در سه زمینه نورد گرم میلگرد، ذوب و ریخته‌گری شمش فولادی فعال است.

این مجموعه فولادی دارای دو واحد ذوب ( کوره قوس الکتریکی و کوره های القایی) می‌باشد. واحد ذوب و ریخته گری مجتمع فولاد صنعت بناب، اولین کارخانه دارنده کوره قوس الکتریکی در منطقه شمالغرب کشور است که در سال ۱۳۹۲ به بهره برداری رسیده است. 

 این کارخانه از لحاظ موقعیت مکانی به جاده اصلی، راه‌آهن، خطوط انتقال گاز و آب و نیروگاه دسترسی دارد.

کارخانه های فولاد صنعت بناب

این مجتمع صنعتی دارای ۶ کارخانه زیر مجموع به شرح زیر می باشد

1. در شمال غرب کشور، کارخانه‌ای وجود دارد که به عنوان اولین واحد تولید ذوب و ریخته ‌گری پیوسته در منطقه محسوب می‌شود. این کارخانه با پنج دستگاه کوره القایی، هر کدام با ظرفیت ۲۰ تن، مسئول ذوب آهن اسفنجی و قراضه و همچنین آلیاژسازی است. علاوه بر این، واحد ریخته‌ گری پیوسته دارای سه خط تولید می‌باشد که سالانه تولید ۱۵۰ هزار تن شمش‌های فولادی با ابعاد ۱۵۰*۱۵۰ میلی‌متر و طول ۶ متر را به عهده دارد.

2. کارخانه شماره ۲ مجتمع فولاد صنعت بناب، به عنوان اولین کارخانه فولادی با کوره قوس الکتریکی در منطقه شمال غرب کشور شناخته می‌شود که در سال ۱۳۹۲ به بهره ‌برداری رسید. این کارخانه محصولات خود را در قالب شمش‌های فولادی به ابعاد ۱۵۰*۱۵۰ و با طول ۱۲ متر تولید می‌کند که در خطوط نورد مجتمع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

3. در این کارخانه، از سه خط نورد گرم برای تولید انواع میلگرد آجدار استفاده می‌شود. ظرفیت واقعی تولید این کارخانه برای میلگرد آجدار حدود ۸۵۰ هزار تن است. همچنین، در واحد ذوب و ریخته ‌گری این کارخانه، انواع شمش فولادی با ظرفیت تقریبی ۳۰۰ هزار تن در سال تولید می‌شوند.

4. در مجتمع، کارخانه شماره ۴ با دو خط تولید نورد گرم در سال ۱۳۸۷ در زمین به مساحت ۱۱ هکتار ایجاد شد. اولین خط نورد برای تولید انواع میلگرد آجدار ساختمانی، مفتول‌های آلیاژی و نبشی در اندازه‌های مختلف به کار گرفته می‌شود. در خط نورد دوم، انواع تیرآهن و ناودانی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. ظرفیت واقعی تولید سالیانه این شرکت حدود ۴۵۰ هزار تن است.

5. سومین خط نورد در این کارخانه، در سال ۱۳۹۰ به مرحله تولید رسید و این خط نورد قادر است پیشوته شمش‌های ۲ متری را تولید کند. این خط نورد دارای سرعت بالاتری نسبت به خطوط دیگر است و ظرفیت واقعی تولید سالانه آن حدود ۴۰۰ هزار تن میلگرد می‌باشد.

6. در سال ۱۳۸۹، این کارخانه در زمینی به مساحت ۱۱ هکتار ساخته شد. این کارخانه دارای دو خط تولید نورد گرم با بهره‌ گیری از تکنولوژی جدید است که ظرفیت واقعی تولید سالانه آن برای انواع میلگرد آجدار حدود ۴۵۰ هزار تن است.

اهداف کارخانه فولاد صنعت بناب

اهداف کارخانه فولاد صنعت بناب شامل تکمیل خطوط تولید و افزایش ظرفیت تولید می‌باشد. همچنین، یکی از برنامه‌های آینده مجموعه فولاد صنعت بناب، پروژه گسترش فولاد شهریار است که در حال حاضر در مرحله اجرا قرار دارد. پروژه‌های دیگری که در حال اجرای این کارخانه هستند شامل موارد زیر می‌شوند:

• ایجاد کارخانه‌ای برای تولید اکسیژن و گازهای صنعتی مورد نیاز خطوط ذوب مجتمع، به صورت دو فاز با ظرفیت کلی ۹۰ میلیون متر مکعب در سال.

• احداث کارخانه‌ای جهت تولید فروآلیاژها (فروسیلیس، فروسیلیکومنگنز و فرومنگنز) به صورت دو فاز با ظرفیت کلی ۵۰ هزار تن در سال.

• گسترش و بهبود خط ریلی و اتصال به شبکه راه‌ آهن کشور.

محصولات فولاد شاهین بناب

فولاد صنعت بناب و شرکت‌های تابعه آن در راستای تولید تیرآهن، شمش، نبشی، ناودانی و مفتول نقش مهمی در بازار آهن ایران و به‌ویژه شمال غرب کشور ایفا می‌کنند. فولاد صنعت شهریار یکی از زیر مجموعه‌های فولاد صنعت بناب و اولین خط ذوب و ریخته گری در شمال غرب، وظیفه تولید شمش فولادی از سنگ آهن و آهن قراضه را بر عهده دارد. 

بیشترین تولید فولاد صنعت بناب (شاهین بناب) میلگرد آجدار از سایز ۸ الی ۳۲ است. در مجموع این تولیدکننده به طور سالانه یک میلیون و ۹۵۰ هزار تن در بخش نورد گرم و ۴۵۰ هزار تن در بخش ذوب و ریخته‌گری ظرفیت تولید دارد.

میلگرد تولیدی این مجموعه با نام میلگرد شاهین بناب  در بازار شناخته می‌شود و از لحاظ کیفیت جزو میلگردهای با کیفیت کشور است.

علامت اختصاری میلگرد فولاد صنعت بناب

علامت اختصاری میلگرد شاهین بناب با عبارت BS معمولا به منظور شناسایی محصولات تولیدی این کارخانه به کار می‌رود. 

پروژه گسترش فولاد شهریار

مجتمع فولاد صنعت بناب پروژه های توسعه را نیز در برنامه کاری قرار داده و با جدیت در حال تکمیل خطوط و افزایش ظرفیت تولید می‌باشد. گسترش فولاد شهریار از جمله این پروژه ها است و هم اکنون در مرحله اجرا می‌باشد.

ثبت سفارش آهن آلات از عصرآهن

تنها با یک تماس خرید کنید...

1.تماس با عصرآهن

با عصرآهن تماس گرفته و درخواست اولیه خود را ثبت نمایید

2.ثبت درخواست خرید و صدور پیش فاکتور

صدور پیش فاکتور بعد از تماس با مشاورین عصر‌آهن و ثبت درخواست اولیه

3.نحوه تسویه حساب

واریز مبلغ پیش فاکتور بعد از تایید آن توسط مشتری به حساب شرکت

4.ارسال و تحویل بار

صدور حواله و ارسال بار توسط عصرآهن به مشتری

5.تسویه نهایی

واریز مابه التفاوت مبلغ پیش فاکتور بعد از مشخص شدن وزن دقیق بار به حساب مشتری

factories-banner

کدام تولیدکننده به شما نزدیک‌تر است؟

دسترسی بسیار آسان به موقعیت مکانی تولیدکنندگان فولاد ایران

مشاهده روی نقشه
برای مشاوره و خرید با ما
تماس بگیرید.arrow
۴۱۸۰ - ۰۴۱