لیست قیمت ورق روغنی

 مرتب‌سازی:

برای خرید ورق روغنی از مجموعه عصرآهن با شماره 0414180 تماس بگیرید...

ثبت سفارش آهن آلات از عصرآهن

تنها با یک تماس خرید کنید...

1.تماس با عصرآهن

با عصرآهن تماس گرفته و درخواست اولیه خود را ثبت نمایید

2.ثبت درخواست خرید و صدور پیش فاکتور

صدور پیش فاکتور بعد از تماس با مشاورین عصر‌آهن و ثبت درخواست اولیه

3.نحوه تسویه حساب

واریز مبلغ پیش فاکتور بعد از تایید آن توسط مشتری به حساب شرکت

4.ارسال و تحویل بار

صدور حواله و ارسال بار توسط عصرآهن به مشتری

5.تسویه نهایی

واریز مابه التفاوت مبلغ پیش فاکتور بعد از مشخص شدن وزن دقیق بار به حساب مشتری

ورق روغنی چیست؟

ورق روغنی (Cold Rolled Steel Sheet) که مطابق ترجمه مستقیم از زبان انگلیسی به ورق نورد سرد نیز معروف است، یکی از انواع ورق‌های فولادی محسوب می‌شود که دارای سطح صاف و یکنواختی است. 

شکل‌پذیری و مقاومت این ورق در مقابل کشش از مهم‌ترین خواص مکانیکی آن به‌شمار می‌رود. با توجه به اینکه این ورق‌ها در فرآیند نَوَرد سرد تولید می‌شوند، با نام ورق نورد سرد نیز شناخته می‌شوند.

ورق‌های روغنی را براساس آلیاژ به‌کار رفته در تولید آن‌ها طبقه‌بندی می‌کنند: 

  • ورق معمولی (ST12)؛ 
  • ورق نیمه‌کششی (ST13)؛ 
  • ورق فوق کششی (ST14)؛
  • ورق ضد سایش (EK2)؛ 
  • ورق ضد زنگ (QSTE).

فرایند تولید ورق روغنی 

در فرآیند تولید یک ورق روغنی، به‌طور خلاصه می‌توان گفت که ورق سیاه به‌عنوان ماده اولیۀ این محصول، در فرآیند نورد سرد به ورقی با ضخامت کمتر و سطحی صیقلی‌تر تبدیل می‌شود؛ اما برای تشریح مراحل این فرآیند، می‌توان به چندصورت تقسیم‌بندی کرد که ما در این نوشته آن را در هفت مرحله توضیح می‌دهیم.

1. اسیدشویی

در اولین مرحله تولید ورق روغنی، ورق‌های سیاه که آن‌ها را پیش از این به‌عنوان ماده اولین این محصول معرفی کردیم، به واحد اسیدشویی منتقل می‌شوند. در این مرحله اکسیدهای آهن و آلودگی‌های دیگر ورق، به‌وسیله یک ترکیب اسیدی از بین می‌روند.

2. شست‌وشوی آبشاری

در این مرحله، دو تانک فرایند و سیرکوله در خط تولید ورق روغنی حضور دارند؛ تانک‌های سیرکوله، آب مورد نیاز تمامی مراحل را به‌صورت پیوسته تأمین می‌کنند که این فرایند شستشو به‌شکل آبشاری صورت می‌گیرد. در مرحله پایانی نیز، آب موجود روی لبه‌های ورق کاملاً تمیز می‌شود.

3. نورد سرد

احتمالا اکنون شما هم می‌دانید که مرحله نورد سرد مهم‌ترین قسمت در تولید ورق‌های روغنی است؛ چرا که در این مرحله، چندین غلتک رفت‌وبرگشتی به کاهش ضخامت ورق‌های اسیدشویی شده می‌پردازند. در مرحله نورد سرد، کلاف رول‌ها به‌وسیله دستگاه‌های مربوطه باز می‌شود و سپس با عبور از غلتک‌های نوردی، ضخامت این ورق‌ها تحت کشش و نیروهای فشاری کاهش یافته و به مقدار مورد نظر می‌رسد.

4. شستشوی الکترولیتی

در اکثر فرآیندهای تولید، ورق‌ها پس از عملیات نورد سرد به شکل الکترولیتی شستشو می‌شوند؛ زیرا در این مرحله نیز، معمولا آلودگی‌هایی سطح ورق‌ها را می‌پوشاند.

5. بازپخت هیدروژنی

کلیه کلاف‌های خارج شده از مرحله نورد، در این مرحله بازپخت می‌شوند. بازپخت هیدروژنی، زمان عملیات حرارتی را کاهش داده و باعث افزایش کیفیت محصول خواهد شد.

6. نورد پوسته‌ای

در مرحله بازپخت هیدروژنی، ممکن است که تغییر فرم ناخواسته‌ای در کلاف‌ها ایجاد و موج‌های ریزی در سطح ورق‌های روغنی ظاهر شود؛ به همین منظور، مرحله نورد دیگری برای کاهش موج ورق‌ها و افزایش خواص مکانیکی آن‌ها انجام می‌گیرد.

7. اصلاح کلاف و بسته‌بندی

عیب‌یابی و اصلاح کلاف، یکی از مراحل ضروری در تولید ورق روغنی است. در این مرحله، عیب‌های سطحی مانند یکنواخت نبودن و موج‌های مرکزی و کنار را پس از بازرسی محصولات، اصلاح می‌کنند. از طرفی دیگر برای کاهش تلرانس ابعادی ورق، یک برش کناری برای ورق‌ها ایجاد و نهایتا هم سطح ورق را روغن‌کاری می‌کنند.

با پایان این مرحله، ورق‌های روغنی مجددا به‌شکل کویل پیچیده می‌شوند و آماده عرضه به بازار خواهند بود.


کاربرد ورق روغنی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کاربرد ورق روغنی در محصولات مختلف، پدیده‌ای جدید در صنعت است؛ اما با اندکی جست‌وجو پی می‌بریم که این ورق‌ها بیش از 100 سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از اولین مصارف این ورق‌ها در ساخت ساختمان‌ها بود که البته حالتی آزمایشی داشت و به چند ساختمان ساده محدود می‌شد.

این ورق‌ها به دلیل کیفیت سطحی بالا، شکل‌پذیری و مقاومت مناسب در برابر کشش، در صنایع نیازمند دقت و ظرافت گزینه بسیار مناسبی هستند.


انواع کاربرد ورق روغنی:

صنعت خودروسازی مانند تولید فیلترهای خودرو، گل‌گیرهای اتومبیل، لوله‌های اگزوز؛

  • لوازم خانگی برقی؛
  • تولید مبل‌های فلزی، کمدها و کابینت‌ها.
  • قیمت ورق روغنی

به‌طور کلی قیمت ورق روغنی به عواملی موثری بستگی دارد که فرآیند تولید شاید اولین مورد آن‌ها باشد؛ همان‌گونه که در معرفی این محصول اشاره کردیم، این ورق‌ها با توجه به عملیات حرارتی صورت‌گرفته روی آن‌ها به سه دسته معمولی، نیمه‌کششی و فوق کششی تقسیم می‌شوند که تفاوت قیمت‌های این محصول را رقم می‌زند.

‌‌

دومین مورد تاثیرگذار در این بازار، نوسانات قیمت ارز است؛ چرا که با تغییرات در قیمت بازار ارز، هزینه‌های مختلفی در مسیر تولید ورق‌های روغنی دچار تغییر خواهند شد. بسیاری از تولیدکنندگان از نوار سیاه به‌عنوان مواد اولیه استفاده می‌کنند که قیمت خود این ماده اولیه به موارد مختلفی چون تولید سنگ آهن، حمل و نقل، نرخ ارز، تورم جهانی، مسائل سیاسی روز و... وابسته است.

آخرین موردی که می‌توانیم به‌عنوان عوامل موثر در تعیین قیمت این ورق‌ها نام ببریم، حمل‌ونقل است. مواد اولیه باید به کارخانه و ورق تولید شده نیز باید به محل مصرف منتقل شوند؛ بنابراین هزینه‌های عملیات حمل‌ونقل، تاثیر مستقیمی بر قیمت این محصولات خواهد داشت.

برای بررسی قیمت ورق روغنی می‌توانید به وب‌سایت عصرآهن مراجعه کنید یا با شمارۀ 0414180 تماس بگیرید.


پاسخ به سوالات متداول

در زیر به سوالات پر تکرار کاربران پاسخ داده‌ایم، از راه‌های ارتباطی می‌توانید با ما در تماس باشید.

برای اینکه قیمت روز ورق روغنی را بررسی کنید باید از یک منبع معتبر قیمت‌ها را بررسی کنید. با شماره 0414180 تماس بگیرید و قیمت روز ورق روغنی را استعلام کنید.
برای مشاوره و خرید با ما
تماس بگیرید.
۴۱۸۰ - ۰۴۱