فولاد صائب تبریز

مکان: آذربایجان شرقی

کارخانه فولاد صائب از نزدیک‌ترین کارخانه‌ها به شهر تبریز است. این کارخانه در زمینه تولید میلگرد فعالیت دارد و بخشی از نیاز مصرف‌کنندگان را تامین می‌کند.

فولاد صائب تبریز

درباره فولاد صائب تبریز

محصولات : میلگرد

کد پستی : 5544191161

آدرس : آذربایجان شرقی، شهر عجب شیر، شهرک صنعتی خضرلو   مشاهده روی نقشه

مجتمع فولاد صائب تبریز  

مجتمع فولاد صائب تبریز جهت پیشرفت صنعت فولاد کشور و اشتغال بیش از 2000 نفر نیروی کار جوان با سرمایه گذاری مشترک شرکت گسترش فولاد تبریز (زیرمجموعه گروه توسعه سرمایه گذاری دریک) و بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران، جهت تولید میلگرد صائب تبریز در زمینی به مساحت 60 هکتار و زیربنایی مشتمل بر سالن‌های سرپوشیده تولید، اداری، رفاهی به مساحت حدودا 14 هکتار در منطقه شهرک صنعتی خضرلو واقع در کیلومتر 6  جاده عجب شیر بناب قرار گرفته است. 

 

این شرکت از لحاظ دسترسی به امکانات زیربنایی، که مهم‌ترین عامل در انتخاب محل کارخانه محسوب می‌شود، از شرایط قابل قبولی برخوردار است. همچنین با قرار گرفتن در مجاورت خط آهن سراسری از مزایای خوبی نسبت به بقیه تولیدکنندگان برخوردار است. لازم به ذکر است محل اتصال به خط سراسری، در فاصله 3 کیلومتری این مجتمع قرار دارد. 

همچنین نیروگاه برق سهند با ظرفیت 650 مگاوات در شرق این مجموعه قرار دارد و فاصله مجتمع تا پست 230 کیلوولت، 2 کیلومتر است. آب مورد نیاز این واحد صنعت از طریق سد قلعه چای، زرینه رود و چاه‌های عمیق تامین می‌شود. 

سوخت مورد نیاز این مجتمع نیز از خط انتقال گاز طبیعی 1000 پوندی مجاور کارخانه تامین می‌گردد. احداث این کارخانه از سال 90 شروع شده است و از سال 97 آغاز به تولید میلگرد صائب تبریز کرده است. کیفیت میلگرد صائب تبریز در بازار صنعت آهن هم‌تراز با دیگر میلگردهای مطرح می‌باشد. 

 

زیرمجموعه‌های مجتمع فولاد صائب تبریز

مجتمع فولاد صائب تبریز شامل 6 واحد تولیدی و بازرگانی بزرگ است که در زیر به معرفی هر یک از این واحدها می‌پردازیم:

1. شرکت فولاد صنعت صائب تبریز (خطوط نورد): این واحد تولیدی نورد، محصولاتی از قبیل پروفیل، میلگرد آجدار، ساده و مفتول را تولید می‌کند. فرآیند تولید شامل پیش‌ گرمایش شمش‌های فولادی در کوره به دمای 1200 درجه سانتی‌گراد و سپس نورد کردن آن‌ها به مقاطع نهایی است. محصولات نهایی به مشتریان تحویل داده می‌شوند.

2. شرکت ذوب آهن صنعت عجب شیر (خط تولید شمش فولادی و ذوب): این واحد تولیدی شمش و ذوب فولاد دارای خط تولیدی با استفاده از آهن اسفنجی، آهن قراضه و مواد افزودنی در کوره قوس الکتریکی است. در دمای 1650 درجه سانتی‌گراد، مواد اولیه ذوب شده و به فولاد تبدیل می‌شوند. همچنین فولادسازی ثانویه نیز در کوره پاتیلی انجام می‌شود و سیستم اتوماسیون قادر به تولید شمش به صورت بیلت و بلوم فولادی می‌باشد.

3. شرکت احیا فولاد سهند عجب شیر (خط تولید فولاد خام از سنگ آهن به روش کوره‌های تونلی): این واحد تولیدی از روش کوره‌های تونلی برای تبدیل سنگ آهن به فولاد خام استفاده می‌کند. در این فرآیند، سنگ آهن دانه ‌بندی شده و با استفاده از زغال سنگ‌های کک نشده به آهن اسفنجی تبدیل می‌شود. استفاده از نرمه سنگ آهن حاوی زغال سنگ جز این فرآیند است.

این واحدهای تولیدی و بازرگانی مجتمع فولاد صائب تبریز به دلیل تنوع فرآیندهای تولیدی و محصولات متنوع خود، در صنعت فولاد ایران نقش مهمی داشته و محصولات آن‌ها در بازارهای داخلی و بین ‌المللی به کاربردهای مختلف عرضه می‌شوند.

کارخانه فولاد صائب تبریز با هدف ارتقا کیفیت محصولات تولیدی به همراه حفاظت از محیط زیست، مصرف درست از منابع و ارتقا عملکرد انرژی مسیر پیشرفت و فعالیت خود را در پیش گرفته است.

محصولات  فولاد صائب تبریز

در حال حاضر، واحدهای تولیدی این شرکت برای تولید محصولات فولادی به شرح زیر فعالیت می‌کنند:

واحد احیای مستقیم به روش کوره تونلی: این واحد با ظرفیت 400 هزار تن در سال، آهن اسفنجی را تولید می‌کند. از روش کوره‌های تونلی برای احیای مستقیم سنگ آهن به آهن اسفنجی استفاده می‌کند.

واحد ذوب و ریخته ‌گری پیوسته: این واحد دارای ظرفیت 550 هزار تن در سال برای تولید انواع شمش فولادی از جمله بیلت و بلوم است. فرآیندهای ذوب و ریخته ‌گری پیوسته در این واحد صورت می‌گیرد.

واحد نورد گرم مقاطع فولادی: این واحد با ظرفیت 300 هزار تن در سال، مقاطع فولادی مانند تیرآهن بال پهن، نبشی و ناودانی را نورد می‌کند. فرآیند نورد گرم برای ایجاد این محصولات انجام می‌شود.

واحد نورد گرم میلگرد شاخه‌ای و کلاف: این واحد دارای ظرفیت 250 هزار تن در سال برای تولید میلگرد شاخه‌ای و کلاف است. فرآیند نورد گرم بر روی این محصولات صورت می‌گیرد.

واحد تولید گازهای صنعتی: این واحد تولید کننده اکسیژن، آرگون و نیتروژن صنعتی است. این گازها به عنوان محصولات جانبی تولیدی در این مجموعه تولید می‌شوند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این واحدهای تولیدی با ظرفیت‌ها و فعالیت‌های متنوع خود، به تولید محصولات فولادی متنوع و مورد نیاز در صنایع مختلف می‌پردازند و نقش مهمی در بازار فولاد داخلی و بین ‌المللی دارند.

ثبت سفارش آهن آلات از عصرآهن

تنها با یک تماس خرید کنید...

1.تماس با عصرآهن

با عصرآهن تماس گرفته و درخواست اولیه خود را ثبت نمایید

2.ثبت درخواست خرید و صدور پیش فاکتور

صدور پیش فاکتور بعد از تماس با مشاورین عصر‌آهن و ثبت درخواست اولیه

3.نحوه تسویه حساب

واریز مبلغ پیش فاکتور بعد از تایید آن توسط مشتری به حساب شرکت

4.ارسال و تحویل بار

صدور حواله و ارسال بار توسط عصرآهن به مشتری

5.تسویه نهایی

واریز مابه التفاوت مبلغ پیش فاکتور بعد از مشخص شدن وزن دقیق بار به حساب مشتری

factories-banner

کدام تولیدکننده به شما نزدیک‌تر است؟

دسترسی بسیار آسان به موقعیت مکانی تولیدکنندگان فولاد ایران

مشاهده روی نقشه
برای مشاوره و خرید با ما
تماس بگیرید.
۴۱۸۰ - ۰۴۱