جدول وزن ورق سیاه

ضخامتعرضوزن
۲۱۱۵.۷۲
۲۱.۲۵۱۹.۶۵
۲۱.۵۲۳.۵۸
۳۱۲۳.۵۸
۳۱.۲۵۲۹.۴۷۵
۳۱.۵۳۵.۳۷
۴۱۳۱.۴۴
۴۱.۲۵۳۹.۳
۴۱.۵۴۷.۱۶
۵۱۳۹.۳
۵۱.۲۵۴۹.۱۲۵
۵۱.۵۵۸.۹۵
۶۱۴۷.۱۶
۶۱.۲۵۵۸.۹۵
۶۱.۵۷۰.۷۴
۸۱۶۲.۸۸
۸۱.۲۵۷۸.۶
۸۱.۵۹۴.۳۲
۱۰۱۷۸.۶
۱۰۱.۲۵۹۸.۲۵
۱۰۱.۵۱۱۷.۹
۱۲۱۹۴.۳۲
۱۲۱.۲۵۱۱۷.۹
۱۲۱.۵۱۴۱.۴۸
۱۵۱۱۱۷.۹
۱۵۱.۲۵۱۴۷.۳۷۵
۱۵۱.۵۱۷۶.۸۵
۲۰۱۱۵۷.۲
۲۰۱.۲۵۱۹۶.۵
۲۰۱.۵۲۳۵.۸
۲۵۱۱۹۶.۵
۲۵۱.۲۵۲۴۵.۶۲۵
۲۵۱.۵۲۹۴.۷۵
۳۰۱۲۳۵.۸
۳۰۱.۲۵۲۹۴.۷۵
۳۰۱.۵۳۵۳.۷
۳۵۱۲۷۵.۱
۳۵۱.۲۵۳۴۳.۸۷۵
۳۵۱.۵۴۱۲.۶۵
۴۰۱۳۱۴.۴
۴۰۱.۲۵۳۹۳
۴۰۱.۵۴۷۱.۶
۴۵۱۳۵۳.۷
۴۵۱.۲۵۴۴۲.۱۲۵
۴۵۱.۵۵۳۰.۵۵
۵۰۱۳۹۳
۵۰۱.۲۵۴۹۱.۲۵
۵۰۱.۵۵۸۹.۵
۵۵۱۴۳۲.۳
۵۵۱.۲۵۵۴۰.۳۷۵
۵۵۱.۵۶۴۸.۴۵
۶۰۱۴۷۱.۶
۶۰۱.۲۵۵۸۹.۵
۶۰۱.۵۷۰۷.۴

 برای به دست آوردن وزن ورق سیاه از جدول وزن ورق استاندارد می‌توان کمک گرفت. براساس مقادیر ارائه شده و جدول وزنی تولید کننده، همچنین فرمول تجربی به راحتی می‌توان وزن مقطع فولادی مورد نظر را به دست آورد. 

جدول وزن ورق 

در جدول وزن ورق سیاه، هر ورق براساس ضخامت و عرض جدا شده و وزن هر کدام در جلوی محصول نوشته شده است. عرض ورق در 3 نوع 1 سانتی متری، 1/25 سانتی متری و 1/5 سانتی متری می‌باشد. با توجه به ضخامت ورق که ممکن است از 2 تا 60 میلی متر متغییر باشد در دو صورت شیت و رول شده تحویل خریدار می‌شود. لازم به ذکر است ضخامت ورق از جمله تاثیرگذار ترین پارامترها در وزن ورق فولادی است. 

ورق‌هایی که به صورت شیت تحویل داده می‌شوند عموما در طول 6 متری برش می‌خورند. جدول وزن ورق سیاه نظیر بقیه مقاطع فولادی و پروفیل‌ها توسط جدول اشتال تهیه می‌شود. در جدول اشتال وزن ورق به ازای هر کیلو مشخص گردیده است. ما در جدول وزن ورق که در همین صفحه در اختیار کاربران قرار داده شده است براساس قطعه‌ها و ورق‌های فولادی موجود در بازار در جدول قرار داده‌ایم. به طوریکه شما با داشتن ضخامت و عرض ورق از وزن استاندارد آن مطلع می‌شوید. 

تولیدکنندگان ورق موظف هستند با توجه به وزن استانداردها ورق تولید کنند. وزن ورق هر برند ممکن است با بقیه تفاوت کمتری داشته باشد. لازم به ذکر است تفاوت‌ها در بازه‌ استاندار بوده و دلیل بر غیر استاندارد بودن آن نیست. 

برای دسترسی به جدول وزن ورق هر تولیدکننده می‌توانید به جدول ارائه شده توسط هر تولیدکننده مراجعه کنید. در وبسایت عصرآهن برای هر تولیدکننده ورق، صفحه‌ای جداگانه اختصاص داده شده است و تمامی اطلاعات و جزئیات مربوط به محصول در جدول نوشته شده است. با مراجعه به جدول وزن ورق تولید کننده از ضخامت، عرض، طول، قیمت و حمل بارگیری مطلع شوید. 

فرمول محاسبه وزن ورق فولادی 

برای به دست آوردن وزن ورق می‌توان از فرمول زیر کمک گرفت در این فرمول اعداد برحسب میلی‌متر قرار داده می‌شود و بجای چگالی عدد 7/8 جایگزین می‌گردد. استفاده از این فرمول در کارگاه ساختمانی و در زمان‌هایی که به جدول وزن ورق استاندارد و یا جدول وزن ورق تولید کننده دسترسی نیست، سریعا جواب‌گو می‌باشد. 


وزن ورق فولادی = طول × عرض × ضخامت × 7/8 


در بازار آهن آلات انواع ورق به تولید می‌رسند که هر کدام دارای وزن متفاوت است. وزن هر ورق را جنس مواد اولیه، ضخامت و ابعاد آن تعیین می‌کند. به عنوان مثال ورق سیاه از جنس فولاد ST37 و ST52 می‌باشد و جدول وزن ورق پیش رو برای ورق سیاه می‌باشد. 

برای اطلاع از وزن انواع ورق باید به جدول ارائه شده تولید کننده مراجعه کرد. ورق از جمله محصولات کاربردی است که کارخانجات فولاد برای تولید مقاطع به آن نیاز دارند همچنین از انواع این محصول فولادی در صنایع مختلف مصرف می‌شود از ساخت و ساز گرفته تا ساخت ماشین آلات. 

پر کاربردترین ورق در بازار آهن ورق سیاه می‌باشد که جدول وزن ورق سیاه استاندارد در اختیار کاربران قرار داده شد. برای تولید ورق از نورد گرم استفاده می‌کنند و طی فرآیند لازم قالب گیری کرده و به تولید می‌رسانند. همان طور که گفته شد ضخامت ورق سیاه از 2 تا 60 میلی متر تولید می‌شود و عرض آن عموما 1000 تا 2000 میلی متر است. 

بیشتر تولید کنندگان ورق سفارشی هم قبول می‌کنند به این صورت که طول برش ورق براساس سفارش مشتری تحویل داده می‌شود. طول 6 متری متداول‌ترین طول برای ورق فولادی است. ورق‌های رول شده نسبت به ورق شیت ضخامت کمتری دارند در هنگام رول کردن شکسته نمی‌شوند و یا ترک دار نمی‌شوند.  

پاسخ به سوالات متداول

در زیر به سوالات پر تکرار کاربران پاسخ داده‌ایم، از راه‌های ارتباطی می‌توانید با ما در تماس باشید.

ورق هم مانند دیگر مقاطع فولادی جدول وزن استاندارد دارد و با مراجعه به آن می‌توان از وزن ورق در انواع ضخامت و ابعاد مطلع شد.