هرآنچه که لازم است راجع‌به تیرآهن کرمانشاه بدانید

هرآنچه که لازم است راجع‌به تیرآهن کرمانشاه بدانید

تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
زمان مطالعه: 5 دقیقه

در این دانشنامه می‌خواهیم در مورد تیرآهن کرمانشاه و ویژگی‌های آن صحبت کنیم. تیرآهنی که در غرب کشور تولید می‌شود و بخشی از نیاز بازار را تامین می‌کند. ابتدا تیرآهن کرمانشاه را بررسی می‌کنیم سپس با تولیدکننده آن آشنا خواهیم شد.

تیرآهن کرمانشاه چیست؟

تیرآهن کرمانشاه یکی از محصولات پرفروش کارخانه جهان فولاد غرب است. تیرآهن کرمانشاه از نوع IPE بوده و در گروه تیرآهن‌های نیم‌پهن بازار دسته‌بندی می‌شود.

این تیرآهن مقطع I شکل داشته و در قسمت اتصال بال به جان دارای زاویه است. تیرآهن‌های I مناسب برای ساخت سازه‌ها و پروژه‌های عمرانی بوده و به همین علت تقاضای زیادی دارند.

برای تولید تیرآهن کرمانشاه از شمش فولادی مرغوب استفاده می‌کنند. کیفیت شمش فولادی قبل از تولید توسط واحد کنترل کیفیت، ارزیابی می‌شود. در کارخانه جهان فولاد غرب علاوه‌بر کنترل کیفیت مواد اولیه، دستگاه‌ها، تجهیزات و غلتک‌های نوردکاری نیز بررسی و کنترل می‌شود.

مراحل ارزیابی و کنترل صرفا برای بهبود مکانیزم تولید و ساخت مقاطع بر اساس استانداردهای بین‌المللی است.

تیرآهن از جنس فولاد بوده و وظیفه آن در سازه تحمل بار و فشار ناشی از نیروهای کشش و خمش است. تیرآهن I چون در ساخت تیر و ستون، خرپا و نعل درگاه استفاده می‌شود باید مقاومت کافی را داشته باشد.

مقاومت تیرآهن به رعایت استانداردهای جهانی در هنگام تولید وابسته است. اینکه تولید یک کارخانه بر اساس کدام استانداردها عرضه می‌شود، یک نکته قابل توجه است.

تیرآهن کرمانشاه با تکیه بر استانداردهای ملی و بین‌المللی تولید می‌شود. همچنین جهان فولاد غرب در تولید مقاطع فولادی، حفاظت از محیط زیست را جزو اولویت‌های خود قرار داده است.

قابل توجه است که شرکت جهان فولاد غرب گواهینامه‌های ISO14001: 2004 و   ISO9001:2008 را دارد.

تیرآهن کرمانشاه چه ویژگی‌هایی دارد؟

هر مقطع فولادی ویژگی‌هایی دارد که در دو دسته مزایا و معایب آن تقسیم‌بندی می‌شود. در ادامه ویژگی‌های هر شاخه تیرآهن کرمانشاه بررسی خواهد شد.

سبک وزن بودن تیرآهن کرمانشاه

بیایید وزن تیرآهن کرمانشاه را با وزن تیرآهن‌های پرطرفدار بازار آهن مقایسه کنیم. وزن تیرآهن IPE سایز 14 کرمانشاه برابر با 130 کیلوگرم است؛ این رقم را در یاد داشته باشید.

وزن تیرآهن IPE سایز 14 ذوب آهن اصفهان برابر با 155 کیلوگرم؛ وزن تیرآهن IPE سایز 14 نورد آریان فولاد برابر با 140 کیلوگرم و وزن تیرآهن IPE سایز 14 البرز ایرانیان 132 کیلوگرم است. وزن تیرآهن‌های نامبرده در شاخه‌های 12 متری نوشته شده است.

در مقایسه وزن تیرآهن 14 کرمانشاه با این تیرآهن‌‌ها به سبک وزن بودن تیرآهن جهان فولاد غرب پی خواهید برد. این تیرآهن حدود 25 کیلوگرم با تیرآهن اصفهان تفاوت دارد. لازم به ذکر است وزن سبک این مقطع در بازه استاندارد است و دلیل بر بی‌کیفیتی آن نیست.

از لحاظ وزنی، تیرآهن کرمانشاه با تیرآهن ظفر و تیرآهن ناب تبریز، هم وزن است. این سه تیرآهن از مقاطع سبک بازار آهن به شمار می‌آیند.

جدول وزن تیرآهن کرمانشاه

در جدول زیر دو سایز تیرآهن کرمانشاه همراه با وزن آن نوشته شده است:

جدول وزنی تیرآهن کرمانشاه
همان طور که در بالا گفته شد، موجودی تیرآهن کرمانشاه در حال حاضر شامل سایز 14 و 16 است.

محدودیت در سایز

تیرآهن کرمانشاه در سایزهای محدود تولید می‌شود. بیشتر مواقع سبد تولیدی تیرآهن کارخانه فولاد غرب شامل سایزهای 14، 16 و 18 است. در حال حاضر تیرآهن 14 کرمانشاه و تیرآهن 16 کرمانشاه تولید و به بازار عرضه می‌شود.

محدودیت در سایز تیرآهن کرمانشاه ممکن است برای خریدار مشکل ایجاد کند. به‌عنوان مثال خریدار در زمان تهیه لیست تیرآهن‌های مورد نیاز پروژه، سایزهای مختلف را از یک برند و تولیدکننده می‌خرد. در صورت خرید از جهان فولاد غرب، مصرف‌کننده مجبور است مقاطع ناقص را از تولیدکنندگان دیگر تهیه کند.

بنابراین مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند از دیگر تولیدکنندگانِ تیرآهن که سبد تولید کامل‌تری دارند، ثبت سفارش کنند.

نام تجاری

هر تولیدکننده فولاد نام تجاری دارد که روی محصولات آن حک می‌شود. نام تجاری اصولا نام اختصاری کارخانه است. به‌عنوان مثال نام اختصاری جهان فولاد غرب JFCO است.

نام تجاری روی هر شاخه تیرآهن، میلگرد و دیگر مقاطع فولادی به‌صورت برجسته حک می‌شود و نشانه اصل بودن کالا است.

نام اختصاری جهان فولاد غرب در تصویر زیر نشان داده شده است. این علامت روی بال تیرآهن کرمانشاه حک می‌شود. در هنگام تحویل بهتر است این مورد را چک کنید تا از درست بودن بار ارسالی مطمئن شوید.

علامت اختصاری کارخانه جهان فولاد غرب JFCO است و روی هر مقطع تولید شده در این کارخانه حک می‌شود.

آشنایی با جهان فولاد غرب

بهتر است کمی در مورد کارخانه جهان فولاد غرب صحبت کنیم. این کارخانه به دو بخش جهان فولاد غرب و جهان صنعت کرمانشاه تقسیم می‌شود. عملیات اجرایی ساخت این کارخانه از سال 1384 آغاز شده است و از سال 1387 به طور رسمی خط تولید خود را فعال کرده است.

تولید تیرآهن، نبشی، ناودانی با ظرفیت 300 هزار تن از اهداف و عملکردهای این مجموعه عظیم است. همچنین تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی از دیگر اهداف این شرکت است که در نظر دارد با احداث واحد تولید شمش از خرید مواد اولیه بی‌نیاز گردد.

این کارخانه در استان کرمانشاه و 35 کیلومتری جاده هرسین واقع شده است. وجود کارخانه فولاد غرب نیاز مصرف‌کنندگان و خریداران این منطقه و نواحی نزدیک به کرمانشاه را تامین می‌کند.

چطور می‌توانیم تیرآهن کرمانشاه را بخریم؟

برای خرید تیرآهن کرمانشاه لازم است قبل از خرید موجودی و قیمت را بررسی کنید. برای بررسی قیمت و سایزبندی تیرآهن کرمانشاه به صفحۀ این کارخانه در وب‌سایت عصرآهن مراجعه کنید. صفحه جهان فولاد غرب روزانه توسط مجموعه عصرآهن آپدیت شده و قیمت و موجودی روز قرار داده می‌شود.

در صفحه جهان فولاد غرب قیمت تیرآهن 14 کرمانشاه و دیگر مقاطع موجود را به قیمت روز خواهید دید.

بعد از بررسی موارد گفته شده با مجموعه عصرآهن تماس بگیرید و تناژ و سایز مورد نیاز خود را سفارش دهید. کارشناسان فروش ما در مراحل خرید شما را همراهی خواهند کرد. شماره تماس عصرآهن 0414180 است.

بخوانید: همه‌چیز درباره بندیل تیرآهن

جمع‌بندی

همان طور که خواندید، تیرآهن کرمانشاه در سایزهای محدودی تولید می‌شود با این وجود ترجیح بسیاری از مصرف‌کنندگان در بازار آهن است. در این مقاله هر چیزی که لازم بود در مورد این تیرآهن بدانید را بیان کردیم. اگر موردی فراموش شده است در بخش دیدگاه برایمان بنویسید.

برای بررسی قیمت تیرآهن امروز روی لینک کلیک کرده و نرخ تولیدکنندگان تیرآهن را با یکدیگر مقایسه کنید.

۰۲۵۰۳