حجم معاملات بورس کالای آهن‌آلات | ۱ آ‌ذر

حجم معاملات بورس کالای آهن‌آلات | ۱ آ‌ذر

تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۲
تاریخ به‌روزرسانی: ۲ آذر ۱۴۰۲
زمان مطالعه: 6 دقیقه

هر هفته اخبار بورسی را از وب‌سایت، کانال تلگرام و اینستاگرام عصرآهن دنبال کنید. برای دنبال کردن ما در فضای مجازی به صفحه «تماس با عصرآهن» مراجعه کنید.

شنبه ۲۷ آبان

شنبه در بورس کالا ۱۰۲۰۰۰ تن آهن اسفنجی عرضه شد که تمامی این عرضه‌ها متقاضی داشت و مورد معامله قرار گرفت. قیمت پایه برای عرضه‌های آهن اسفنجی شنبه در بورس کالا، ۱۱۱۷۱ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده بود.

معاملات آهن اسفنجی شنبه در بورس کالا با قیمت میانگین ۱۱۷۰۹ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده انجام شد. این قیمت در مقایسه با قیمت معاملات آهن اسفنجی در هفته پیش (۲۰ آبان۱۴۰۲) ۷۲۹ تومان به ازای هر کیلو معادل ۵.۸۶ درصد کاهش داشته است.

شنبه ۲۷ آبان در اولین روز کاری هفته شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار آهن بودیم. شنبه بسیاری از مبادی نرخ فروش میلگرد خود را در مقایسه با انتهای هفته گذشته ثابت نگه داشتند و برخی از مبادی نیز نرخ فروش میلگرد خود را نسبت به انتهای هفته گذشته ۵۰ تا ۲۰۰ تومان به ازای هر کیلو کاهش دادند.

قیمت متوسط میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ (تحویلی درب کارخانه) شنبه تقریباً به ۲۲۹۰۰ تومان به ازای هر کیلو رسید. کف قیمت میلگرد آجدار در بازار در حدود ۲۱۵۰۰ تومان و سقف آن در حدود ۲۴۶۰۰ تومان به ازای هر کیلو بود.

یکشنبه ۲۸ آبان

یکشنبه در بورس کالا، ۲۲۰۰۰ تن آهن اسفنجی بریکت عرضه شد که تمامی این عرضه‌ها به شرکت صبا فولاد خلیج فارس اختصاص داشت. قیمت پایه برای عرضه یکشنبه آهن اسفنجی بریکت شرکت صبا فولاد خلیج فارس، ۱۲۵۲۹ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد.

شنبه در بورس کالا ۱۰۲۰۰۰ تن آهن اسفنجی عرضه شد که تمامی این عرضه‌ها متقاضی داشت و مورد معامله قرار گرفت. معاملات شنبه آهن اسفنجی در بورس کالا با قیمت میانگین ۱۱۷۰۹ تومان به ازای هر کیلو انجام شد.

یکشنبه در بورس کالا ۲۲۰۰۰ تن آهن اسفنجی بریکت عرضه شد که از این میزان تنها ۸۰۰۰ تن متقاضی داشت و مورد معامله قرار گرفت.

قیمت پایه برای آهن اسفنجی بریکت شرکت صبا فولاد خلیج فارس یکشنبه در بورس کالا، ۱۲۵۲۹ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده اعلام شده بود. معاملات آهن اسفنجی بریکت شرکت صبا فولاد خلیج فارس، امروز در نرخ پایه انجام شد.

گفتنی است روز گذشته نیز در بورس کالا ۱۰۲۰۰۰ تن آهن اسفنجی با قیمت میانگین ۱۱۷۰۹ تومان به ازای هر کیلو مورد معامله قرار گرفت.

یکشنبه ۲۸ آبان شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار آهن بودیم. یکشنبه بسیاری از مبادی نرخ فروش میلگرد خود را در مقایسه با روز گذشته ثابت نگه داشتند و برخی از مبادی نیز نرخ فروش میلگرد خود را نسبت به روز گذشته ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومان به ازای هر کیلو کاهش دادند.

قیمت متوسط میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ (تحویلی درب کارخانه) یکشنبه تقریباً به ۲۲۸۵۰ تومان به ازای هر کیلو رسید. کف قیمت میلگرد آجدار در بازار در حدود ۲۱۲۰۰ تومان و سقف آن در حدود ۲۴۱۰۰ تومان به ازای هر کیلو بود.

دوشنبه ۲۹ آبان

دوشنبه در بورس کالا، ۶۳۰۰۰ تن تختال، ۳۰۲۵۲۰ انواع ورق و ۲۸۳۸۶۰ تن شمش بلوم عرضه شد. قیمت پایه برای عرضه‌های دوشنبه شمش فولادی در بورس کالا، در محدوده ۱۷۷۵۰ تا ۱۸۸۲۴ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد.

هفته گذشته (۲۲ آبان ۱۴۰۲)، معاملات شمش فولادی در بورس کالا با قیمت میانگین موزون ۱۸۶۰۹ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۰۲۸۳ تومان به ازای هر کیلو با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، انجام شد.

دوشنبه در بورس کالا، ۵۰۰۰ تن ورق گالوانیزه G و ۲۰۰۰ تن ورق سرد B و ۵۰۰ تن ورق قلع اندود و ۲۹۵۰۲۰ تن ورق گرم HR  نیز عرضه شد. قیمت پایه برای عرضه‌های دوشنبه ورق گالوانیزه در بورس کالا، ۴۰۸۷۵ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و برای ورق گرم ۲۰۹۴۲ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد.

دوشنبه در بورس کالا، ۴۸۰۰۰ تن تختال و ۲۹۸۰۲۰ تن انواع ورق فولادی مورد معامله قرار گرفت. از عرضه های دوشنبه شمش فولادی در بورس کالا که ۲۸۳۸۶۰ تن بود نیز تنها ۷۵۹۱۵ تن مورد معامله قرار گرفت.

معاملات شمش فولادی دوشنبه با قیمت میانگین موزون ۱۸۵۲۸ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۰۱۹۵ تومان به ازای هر کیلو با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، انجام شد.

قیمت میانگین موزون شمش فولادی در مقایسه با آخرین قیمت میانگین معاملات شمش (۲۲ آبان ۱۴۰۲)، کاهش ۸۱ تومانی به ازای هر کیلو معادل ۰.۴۳ درصدی داشته است.

معاملات ورق گرم HR فولاد مبارکه اصفهان، دوشنبه در بورس کالا با قیمت میانگین موزون ۲۷۶۶۵ تومان به ازای هر کیلو (بدون احساب مالیات بر ارزش افزوده) و معاملات ورق سرد شرکت صنایع هفت الماس با قیمت میانگین موزون ۳۰۰۷۸ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده، انجام شد.

دوشنبه ۲۹ آبان شاهد کاهش نسبی قیمت‌ها در بازار آهن بودیم. دوشنبه تعدادی از مبادی نرخ فروش میلگرد خود را نسبت به روز گذشته ۱۰۰ تا ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو کاهش دادند و تعدادی از مبادی نیز نرخ فروش میلگرد خود را در مقایسه با روز گذشته ثابت نگه داشتند.

قیمت متوسط میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ (تحویلی درب کارخانه) دوشنبه تقریباً به ۲۲۷۵۰ تومان به ازای هر کیلو رسید. کف قیمت میلگرد آجدار در بازار در حدود ۲۱۰۰۰ تومان و سقف آن در حدود ۲۳۷۰۰ تومان به ازای هر کیلو بود.

سه شنبه ۳۰ آبان

سه شنبه در بورس کالا، ۶۰۲۹۰ تن انواع ورق عرضه شد. از عرضه‌های سه شنبه ورق، ۲۰۰۰ تن به ورق سرد، ۲۰۰۰ تن به ورق قلع اندود و ۲۱۲۰۰ تن به ورق گالوانیزه G و ۳۵۰۹۰ تن به ورق گرم خودرو اختصاص داشت.

در بورس کالا، سه شنبه قیمت پایه برای عرضه‌های ورق قلع اندود ۵۹۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد. قیمت پایه برای عرضه‌های سه شنبه ورق گالوانیزه G نیز ۴۰۸۷۵ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد.

سه شنبه در بورس کالا، از ۶۰۲۹۰ تن انواع ورق عرضه شده، ۴۱۰۴۰ تن مورد معامله قرار گرفت. از معاملات سه شنبه ورق در بورس کالا، ۲۸۵۰ تن به ورق سرد B  و ۴۰۰ تن به ورق قلع اندود و ۶۵۵۰ تن به ورق گالوانیزه G و ۳۱۲۴۰ تن به ورق گرم خودرو اختصاص داشت.

معاملات ورق گالوانیزه G سه شنبه در بورس کالا با قیمت میانگین موزون ۴۱۰۹۰ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده، انجام شد.

سه شنبه در بورس کالا، ورق سرد B شرکت صنایع هفت الماس با قیمت میانگین موزون ۳۰۰۷۸ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده (هم تراز با قیمت پایه اعلام شده) و معاملات ورق قلع اندود شرکت صنایع فولاد تن آور آسیا نیز با قیمت میانگین موزون ۵۹۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده (هم تراز با قیمت پایه اعلام شده) انجام شد.

سه شنبه ۳۰ آبان شاهد ثبات نسبی توأم با برخی افت قیمت‌ها در بازار آهن بودیم. سه شنبه تعدادی از مبادی نرخ فروش میلگرد خود را در مقایسه با روز گذشته ثابت نگه داشتند و برخی از مبادی نیز نرخ فروش میلگرد خود را نسبت به روز گذشته ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومان به ازای هر کیلو کاهش دادند.

قیمت متوسط میلگرد آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ (تحویلی درب کارخانه) سه شنبه تقریباً به ۲۲۷۰۰ تومان به ازای هر کیلو رسید. کف قیمت میلگرد آجدار در بازار در حدود ۲۰۸۰۰ تومان و سقف آن در حدود ۲۳۷۰۰ تومان به ازای هر کیلو است.

چهارشنبه ۱ آذر

چهارشنبه در بورس کالا، ۲۲۱۲۳ تن تیرآهن، ۳۷۳۱۷۵ تن میلگرد، ۴۶۶۶ تن ناودانی، ۵۷۵۹ تن نبشی و همچنین ۲۳۱۰۰ تن انواع ورق عرضه شد.

چهارشنبه قیمت پایه میلگرد آجدار در بورس کالا توسط شرکتها در محدوده ۱۸۴۰۰ تا ۲۱۳۳۲ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده اعلام شده است. قیمت پایه میلگرد در آخرین عرضه (۲۴ آبان ۱۴۰۲) در محدوده ۱۷۸۸۹ تا ۲۱۳۴۰ تومان اعلام شد.

چهارشنبه در بورس کالا، ۵۰۴ تن میلگرد ۱۴، ۱۶، ۲۰ با قیمت پایه ۱۹۶۶۰ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۵۲۸ تن  میلگرد ۱۴، ۱۶، ۲۰ با قیمت پایه ۱۹۸۶۷ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده عرضه کرد.

چهارشنبه در بورس کالا، ۳۸۶۴ تن تیرآهن، ۲۲ تن ناودانی، ۳۰۰ تن انواع ورق، ۱۴۳۴۰ تن میلگرد و ۲۵۱ تن نبشی معامله شد.

معاملات میلگرد، چهارشنبه با قیمت میانگین موزون ۲۰۸۸۰ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و ۲۲۷۵۹ تومان به ازای هر کیلو با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، انجام شد.

قیمت میانگین موزون میلگرد در مقایسه با قیمت میانگین موزون معاملات ۲۴ آبان ۱۴۰۲، کاهش ۲۴۵ تومانی به ازای هر کیلو معادل ۱.۱۶ درصد داشته است.

 چهارشنبه در بورس کالا، ۵۲۸ تن میلگرد ۱۴، ۱۶، ۲۰ با قیمت میانگین موزون ۱۹۸۶۷ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده مورد معامله قرار گرفت.

۱۱۱۷۸
برای مشاوره و خرید با ما
تماس بگیرید.arrow
۴۱۸۰ - ۰۴۱