login
ورود
04133250280 با ما در تماس باشید
phone
مجتمع فولاد کویر مجتمع فولاد کویر

مجتمع فولاد کویر

مدیر عامل : احمد خوروش
صاحب کارخانه : برادران خوروش
فاکس : 03154736001
تلفن : 03154736000
آدرس : کاشان، آران و بیدگل، جاده عباس آباد، بعد از پادگان شهید کبریایی
کد پستی : 8173875373

مجتمع فولاد کویر کاشان (Kavir Steel Complex) یکی از مطرح ترین و بزرگترین کارخانه های تولیدی کشور می باشد که در صنعت فولاد ایران فعالیت گسترده ای دارد و توانسته است که محصولات با کیفیت و متنوعی را روانه بازار کند و به عنوان یک قطب بزرگ تولید کننده میلگرد در کشور به شمار برود، همچنین لازم به ذکر است که در بازار ایران نیز با نام تجاری کویر کاشان مطرح می باشد و در برخی محصولات تنهاترین تولیدکننده محصولات میلگرد آلیاژی و صنعتی است و توانایی تولید بیش از 400 گرید سایز محصول در خطوط خود را داراست و جزو تولید‌کنندگان محصولات خاص در منطقه خاورمیانه است.

 

تاریخچه مجتمع فولاد کویر کاشان

در ابتدا در سال 79 شمسی، موسسان شرکت فولاد کویر کاشان، شرکت بازرگانی و بین المللی سپید فراب کویر را تاسیس کردند که این شرکت تجاری صرفا در زمینه بازرگانی فعالیت می نمود و پس از دو سال از داستان شکل گیری این شرکت، سهامداران سپید فراب کویر با شناسایی صحیح نیاز بازار و بررسی خلع های اقتصادی ایران نسبت به تغییر ماهیت فعالیت شرکت به شکل تولیدی اقدام نموده و به این ترتیب شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر، در شهر آران و بیدگل واقع در شمال استان اصفهان راه اندازی گردید و توانست اشتغال زایی و رونق اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را با خود به این منطقه به ارمغان آورد.

در نهایت در پانزدهم مرداد ماه سال 81 شمسی در زمینه احداث یک واحد نورد میلگرد فولادی، اعلامیه رسمی تاسیس از سازمان صنایع و معادن استان اصفهان دریافت گردید و همزمان با این رویداد، قرارداد مربوط به خرید تجهیزات صنعتی و ماشین آلات وابسته و دستگاه های پیشرفته روز دنیا با کمپانی زیمنس آلمان و همکاری شرکت وست آلپاین اتریش نیز منعقد گردید.
نهایتا پس از طی مراحل تست و بررسی های صورت گرفته فنی، تولیدات رسمی کارخانه فولاد کویر از سال 86 شمسی آغاز گردید.

شعار مجتمع فولاد کویر : با فولاد کویر مطمئن بسازید

اطلاع از آخرین ==>> قیمت روز میلگرد فولاد کویر

 

محصولات کارخانه فولاد کویر کاشان

اگرچه ظرفیت تولید مجتمع کویر کاشان از ظرفیت تولید ذوب آهن اصفهان بسیار کمتر است اما چون به صورت تخصصی، انواع میلگردهای فولادی آجدار و ساده را تولید می‌کند، در رده بالاتر و در کنار غول های این صنعت قرار می گیرد.

محصولات تولیدی این شرکت از لحاظ کیفیت بعد از میلگرد ذوب آهن اصفهان و در رده دوم قرار دارد.

مجتمع فولاد کویر که از بدو تأسیس در جهت تولید میلگردهای آجدار با استحکام بالاتر فعالیت نموده، با تصویب استاندارد جدید، نسبت به تولید انبوه میلگرد آج 520 (میلگرد A4) نیز اقدام نموده است.

همچنین این مجتمع با توصیه اساتید و مهندسین مشاور عمران در جهت کمک و سهولت در امر طراحی سازه اقدام به طراحی و تولید میلگرد 40 نموده است که کمک بزرگی در کاهش مصرف میلگرد در بتن می باشد.

محصولات مجتمع فولاد کویر کاشان به دو دسته صنعتی و ساختمانی دسته بندی می شود که در ذیل به صورت کامل توضیح داده می شود.

 

محصولات صنعتی فولاد کویر کاشان

محصولات صنعتی فولاد کویر کاشان شامل وایرراد کم کربن، وایرراد کربن متوسط، وایرراد پرکربن، وایرراد جهت تولید الکترود و سیم جوش می باشد که بطور مفصل در زیر با جزییات ذکر می گردد.

محصول صنعتی وایرراد کم کربن:
از مشخصه های مهم وایرراد کم کربن می توان با توجه به حساسیت آنالیز شیمیایی در وایررادهای ساخت انواع سیم جوش و الکترود با تضمین ترکیب شیمیایی و تامین ریزساختار مناسب اشاره نمود. این نوع وایررادها در حال حاضر در سایز 6.5 و 5.5 میلیمتر و با گریدهای مطرح SWRY11 و SWRY21 تولید می گردد.

همچنین وایرراد کم کربن برای تولید مفتول کله زنی و فورج و کشش سرد با گریدهای متنوع که کاربردهای مختلفی در صنعت و همچنین تولید پیچ و مهره، میخ، سیم های آبکاری شده، انواع توری دارد، اشاره کرد.

محصول صنعتی وایرراد کربن متوسط:
وایررادهای کربن متوسط دارای مقادیر عناصری از قبیل نیکل و کروم به صورت کربن متوسط بدون آلیاژ می باشد که برای مصارفی از قبیل پیچ های استحکام بالا، قطعات با سختکاری حجمی، قطعات فورج و اکستروژن سرد کاربرد دارد.

محصول صنعتی وایرراد پرکربن:
وایرراد فولادی پرکربن کاربردهای متفاوتی برای صنایع مختلف از قبیل صنعت تایر و لاستیک، کابل های انتقال قدرت، تولید انواع فنر همچنین تولید سیم و استرندهای بتن و سازه های پیش تنیده دارد.

محصول صنعتی وایرراد جهت تولید الکترود و سیم جوش:
این نوع وایر راد که با توجه به گرید آن از فولاد های جوشان نیمه آرام یا کاملا آرام تولید میشود برای تولید انواع الکترود و همچنین تولید انواع سیم جوش که خیلی پر مصرف هستتند کاربرد دارد. با توجه به انواع گریدهای سیم جوش کاربرد دارد.

 

محصولات ساختمانی فولاد کویر کاشان

میلگرد کویر کاشان این روز ها سهم زیادی از بازار آهن و فولاد کشور را در بر گرفته است، فولاد کویر کاشان شامل کامل ترین سبد میلگرد شامل میلگرد آجدار، میلگرد ساده، میلگرد کلاف ساده، میلگرد شاخه ای در کلیه مقاطع مورد نیاز در کشور می باشد.

لیست محصولات ساختمانی فولاد کویر کاشان:

- شاخه آجدار A4 از سایز 10 الی 36 میلیمتر
- شاخه آجدار A3 از سایز 8 الی 40 میلیمتر
- شاخه سادهA1  از سایز 12 الی 50 میلیمتر
- کلاف آجدار 8 تا 16 میلیمتر
- کلاف ساده 5.5 تا 18 میلیمتر

محصولات مجتمع فولاد کویر دارای مزایا و برتری هایی می باشد که به آن ها اشاره می کنیم:

- استحکام خیلی بالا 
- داکتیویتی فوق العاده مناسب
- قابلیت جوش کاری ایده آل
- مقاومت بالا در برابر خستگی 
- مقاومت بالا در برابر بارهای سیکلی و دینامیکی و ضربه ای

نحوه بسته بندی و اتیکت گذاری محصولات و تولیدات فولاد کویر کاشان با حداقل یک اتیکت و حداکثر سه اتیکت می باشد.

به طور مثال در یک اتیکت برای مشخصات ضروری تولیدات گرم نورد دیده، ممکن است اطلاعاتی مانند؛ شماره ذوب، سایز مفتول، شماره استاندارد محصول، نام مشتری، نام تولید کننده و گرید فولاد درج گردد.

ناوگان حمل و نقل اختصاصی فولاد کویر دارای بیش از 50 کامیون تریلی با ویژگی های زیر می باشد:

- کمترین هزینه حمل
- کوتاهترین زمان و سرعت بالای تحویل
- هماهنگی مستمر با مشتریان برای مکان های تحویلی
- کمترین ضریب خطایی در تحویل

کلیه آزمایشات تخصصی از جمله آنالیز شیمیایی، تست های مکانیکی و تست های متالوگرافی و کوانتومتری و متالوگرافی روی محصول، جهت کنترل دقیق و پی در پی محصول برای بهبود مستمر محصول توسط آزمایشگاها و دپارتمان تحقیقاتی پیشرفته در داخل کارخانه فولاد کویر کاشان انجام می شود.

استانداردها و گواهینامه ها مجتمع فولاد کویر کاشان:

- استاندارد ملی ایران
- گواهینامه استاندارد اتحادیه اروپا CE
- سیستم مدیریت زیست محیطی
- گواهینامه مدیریت برند
- گواهینامه مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی
- مدیریت رضایتمندی مشتریان

لیست قیمت میلگرد مجتمع فولاد کویر کاشان

 

آخرین اخبار در رابطه با مجتمع فولاد کویر

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از درج شرکت فولاد سپید فراب کویر در سامانه پس از معاملات در پانزدهم مهر ۱۳۹۸ خبر داد.

تعداد 240 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت فولاد سپید فراب کویر به عنوان پانصد و سی و یکمین شرکت پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش "ساخت فلزات اساسی"، گروه و طبقه "ساخت آهن و فولاد اساسی" در فهرست نرخ‌های بازار دوم و به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه اولیه شد.

مالک فولاد کویر کاشان برادران خوروش می باشند و مدیر عامل مجتمع فولاد کویر (فولاد سپید فراب کویر کاشان) احمد خوروش و جواد خوروش نایب رئیس هیت مدیره و حمیدرضا خوروش رئیس هیت مدیره می باشد.

مجتمع فولاد کویر کاشان با گذشت حدودا یک دهه از زمان راه اندازی توانسته سهم بزرگی از تولیدات میلگرد پروژه های کشور را بر عهده بگیرد و هم اکنون پروژه های بسیاری با میلگرد فولاد کویر در حال اجرا می باشند که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- پروژه طلای سبا در استان اصفهان ساختمان همایش نظام مهندسی اصفهان
- پروژه رئوف مشهد
- پروژه بنیاد مسکن قم
- پروژه هتل آسمان کیش

 

اطلاع از آخرین ==>> قیمت میلگرد کویر کاشان امروز
تلفن کارخانه فولاد کویر کاشان:
 03154736000
تلفن مشاوره از کارشناسان عصر آهن جهت خرید میلگرد کویر کاشان : 33250280-041

 

لیست دانشنامه های مرتبط جهت مطالعه و افزایش اطلاعات :

مقاله همه چیز درباره میلگرد

مقاله بهینه سازی مصرف میلگرد با استفاده از میلگرد مقاومت بالا

چگونه می توان سایز مناسب میلگرد در پروژه های عمرانی را تعیین کرد؟

لیست فروشندگان
نام فروشگاه
محل فعالیت
شماره تماس
پست الکترونیکی
خیابان امام، چهارراه آبرسان، بالاتر از هلال احمر، برج بلور، واحد 6B
لیست مقایسه
    تماس با عصر آهن
    تماس با عصر آهن