ذوب آهن اصفهان

مکان: اصفهان

ذوب آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه فولاد در ایران است و انواع فراورده‌ها و مقاطع فولادی تولید می‌کند. برای بررسی قیمت محصولات ذوب‌ آهن اصفهان روی هر کدام کلیک کنید.

ذوب آهن اصفهان

درباره ذوب آهن اصفهان

محصولات : میلگرد، تیر‌آهن

کد پستی : 8477153111

آدرس : اصفهان، شهر اصفهان، انتهای اتوبان ذوب آهن، شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان   مشاهده روی نقشه

معرفی ذوب آهن اصفهان 

ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدی فولاد ساختمانی و ریل در کشور شناخته می‌شود. در سال 1346 شمسی عملیات اجرا و ساخت آن آغاز گردید. 

این شرکت با ظرفیت تولید سالانه 2.8 میلیون تن از انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی به عنوان بزرگ‌ترین شرکت فولاد ایران شناخته شده است. بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته و پس از بهره برداری از طرح توازن تولیدات ذوب آهن اصفهان، ظرفیت تولید این شرکت به 3.6 میلیون تن در سال خواهد رسید. 

محصولات تولیدی مجموعه کارخانجات ذوب آهن به بیش از 23 کشور، از جمله کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی صادر می‌گردد. همچنین در پروژه‌های ملی و داخل کشور نیز محصولات ذوب آهن به سبب کیفیت بسیار بالا، مورد استفاده‌های مختلفی نظیر، پروژه برج میلاد، نیروگاه هسته‌ای بوشهر، مترو، سدهای بزرگ و ... قرار گرفته است. 

شایان ذکر می‌باشد که این شرکت با همین نام ذوب آهن اصفهان، در لیگ برتر فوتبال ایران دارای تیم فوتبال و سایر تیم‌های ورزشی در رشته‌های ورزشی مختلف می‌‎باشد که دارای موفقیت‌های بیشماری می‌باشند.

تاریخچه ذوب آهن اصفهان 

کشور ایران در قرن‌های گذشته با نحوه استخراج کردن و همچنین استفاده از فولاد، هم تراز با کشورها و جوامع دیگر بود ولی به سبب پیشرفت تکنولوژی و همچنین افزایش سرعت تغییرات، به دلیل عقب ماندن از این مسیر، مجبور به تغییر رویه به مصرف‌کنندگی شد که نیاز روزافزون کشورهای در حال توسعه به محصولات فولادی و تبدیل شدن به یکی از واردکنندگان فولاد قرار گرفته بود. 

همین امر باعث گردید که نیاز کشور به یک کارخانه ذوب آهن بیش از قبل احساس گردد که این موضوع از دوران قاجار در کشور مطرح بود ولی به خاطر موانع و مشکلات موجود، راه اندازی آن میسر نبود. اما در حدود دی ماه سال 1344 شمسی، طی توافق هایی که بین ایران و شوروی سابق صورت گرفت، قرار بر این شد که در ازای صادرات گاز ایران به روسیه، روس‌ها نیز دو مجتمع ذوب آهن اصفهان و ماشین سازی اراک را در ایران احداث و تاسیس نمایند. 

عملیات آغاز ساخت بخش‌های مختلف کارخانه از سال 1346 شمسی با ساخت کارگاه‌های کک سازی آغاز شد و در ادامه آگلومراسیون و کوره بلند شماره 1 در دی ماه سال 1350 شمسی احداث گردید. به دنبال  آن در سال 1351 و در دی ماه، مجتمع تولید محصولات چدنی آغاز گردید و همچنین تولید محصولات فولادی به خاطر احداث واحد فولاد سازی و مهندسی نورد با ظرفیت 550 هزار تن در سال آغاز شد. 

کارهای ساختمانی و عملی سازی طرح توسعه به منظور رسیدن به ظرفیت تولید 1 میلیون و نهصد هزار تن در سال، با احداث کوره بلند شماره 2 و توسعه بخش‌های مختلف آگلومراسیون، کک سازی، فولاد سازی، نورد و ... در سال 1351 شمسی آغاز شد. در نهایت و در سال 1357 نیز عملیات ساختمانی کمپلکس چدن به پایان رسید.

شما می‌توانید برای خرید مستقیم محصولات ذوب آهن اصفهان با واحد فروش عصرآهن با شماره ۰۴۱۳۳۲۵۰۲۸۰ تماس بگیرید.ثبت سفارش آهن آلات از عصرآهن

تنها با یک تماس خرید کنید...

1.تماس با عصرآهن

با عصرآهن تماس گرفته و درخواست اولیه خود را ثبت نمایید

2.ثبت درخواست خرید و صدور پیش فاکتور

صدور پیش فاکتور بعد از تماس با مشاورین عصر‌آهن و ثبت درخواست اولیه

3.نحوه تسویه حساب

واریز مبلغ پیش فاکتور بعد از تایید آن توسط مشتری به حساب شرکت

4.ارسال و تحویل بار

صدور حواله و ارسال بار توسط عصرآهن به مشتری

5.تسویه نهایی

واریز مابه التفاوت مبلغ پیش فاکتور بعد از مشخص شدن وزن دقیق بار به حساب مشتری

factories-banner

کدام تولیدکننده به شما نزدیک‌تر است؟

دسترسی بسیار آسان به موقعیت مکانی تولیدکنندگان فولاد ایران

مشاهده روی نقشه
برای مشاوره و خرید با ما
تماس بگیرید.arrow
۴۱۸۰ - ۰۴۱