مجتمع فولاد کویر

مکان: اصفهان

اگر در بین تولیدکنندگان میلگرد ایران به دنبال تولیدکننده‌ای باشید که سبد میلگرد کاملی داشته باشد، بی‌شک فولاد کویر کاشان یکی از آنهاست. این کارخانه انواع میلگرد A1، A2، A3 و A4 تولید می‌کند.

مجتمع فولاد کویر

درباره مجتمع فولاد کویر

محصولات : میلگرد

کد پستی : 8173875373

آدرس : اصفهان، شهر کاشان، آران و بیدگل، جاده عباس آباد، بعد از پادگان شهید کبریایی   مشاهده روی نقشه

مجتمع فولاد کویر 

فولاد کویر (Kavir Steel Complex) یکی از مطرح‌ترین و بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولیدی کشور است که در صنعت فولاد ایران فعالیت گسترده‌ای دارد. این شرکت فولادی کامل‌ترین سبد خرید میلگرد را در کشور عرضه می‌کند. 

فولاد کویر محصولات باکیفیت و متنوعی را روانه بازار می‌کند و به عنوان یک قطب بزرگ تولیدکننده میلگرد در کشور و بیشتر با نام تجاری کویر کاشان شناخته می‌شود. این شرکت فولادی تنها تولیدکننده محصولات میلگرد آلیاژی و صنعتی است. 

مجتمع فولاد کویر کاشان توانایی تولید بیش از 400 گرید سایز محصول را داراست و جزو تولید‌کنندگان محصولات خاص در منطقه خاورمیانه است.

تاریخچه مجتمع فولاد کویر کاشان

در ابتدا در سال 79 شمسی، موسسان شرکت فولاد کویر کاشان، شرکت بازرگانی و بین المللی سپید فراب کویر را تاسیس کردند که این شرکت تجاری صرفا در زمینه بازرگانی فعالیت می‌نمود. پس از دو سال از داستان شکل گیری این شرکت، سهامداران سپید فراب کویر با شناسایی صحیح نیاز بازار و بررسی خلع‌های اقتصادی ایران نسبت به تغییر ماهیت فعالیت شرکت به شکل تولیدی اقدام نموده‌اند. 

به این ترتیب شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر، در شهر آران و بیدگل واقع در شمال استان اصفهان راه اندازی گردید و توانست اشتغال زایی و رونق اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را با خود به این منطقه به ارمغان آورد. در نهایت در پانزدهم مرداد ماه سال 81 شمسی در زمینه احداث یک واحد نورد میلگرد فولادی، اعلامیه رسمی تاسیس از سازمان صنایع و معادن استان اصفهان دریافت کرد. 

همزمان با این رویداد، قرارداد مربوط به خرید تجهیزات صنعتی و ماشین آلات وابسته و دستگاههای پیشرفته روز دنیا با کمپانی زیمنس آلمان و همکاری شرکت وست آلپاین اتریش نیز منعقد گردید. نهایتا پس از طی مراحل تست و بررسی‌های صورت گرفته فنی، تولیدات رسمی کارخانه فولاد کویر با شعار "با فولاد کویر مطمئن بسازید" از سال 86 شمسی آغاز شد. 

محصولات کارخانه میلگرد کویر کاشان

اگرچه ظرفیت تولید مجتمع کویر از ظرفیت تولید ذوب آهن اصفهان بسیار کمتر است اما چون به صورت تخصصی، انواع میلگردهای فولادی آجدار و ساده را تولید می‌کند، در رده بالاتر و در کنار غول‌های این صنعت قرار می‌گیرد. 

میلگرد این کارخانه از لحاظ کیفیت بعد از میلگرد ذوب آهن اصفهان در رده دوم قرار دارد. مجتمع فولاد کویر که از بدو تاسیس در جهت تولید میلگردهای آجدار با استحکام بالاتر فعالیت نموده، با تصویب استاندارد جدید، نسبت به تولید انبوه میلگرد آج 520 (میلگرد A4) نیز اقدام نموده است. 

همچنین این مجتمع با توصیه اساتید و مهندسین مشاور عمران در جهت کمک و سهولت در امر طراحی سازه اقدام به طراحی و تولید میلگرد 40 نموده است که کمک بزرگی در کاهش مصرف میلگرد در بتن می‌کند. محصولات مجتمع فولاد کویر کاشان به دو دسته صنعتی و ساختمانی دسته بندی می‌شود که در ذیل به صورت کامل توضیح داده می شود.

محصولات صنعتی فولاد کویر 

محصولات صنعتی فولاد کویر کاشان شامل وایرود کم کربن، وایرود کربن متوسط، وایر راد پرکربن، وایرود جهت تولید الکترود و سیم جوش می‌باشد که بطور مفصل در زیر با جزییات ذکر می‌گردد.

محصول صنعتی وایرود کم کربن: 

از مشخصه‌های مهم وایرود کم کربن می‌توان با توجه به حساسیت آنالیز شیمیایی در وایررادهای ساخت انواع سیم جوش و الکترود با تضمین ترکیب شیمیایی و تامین ریزساختار مناسب اشاره نمود. این نوع وایررادها در حال حاضر در سایز 6.5 و 5.5 میلیمتر و با گریدهای مطرح SWRY11 و SWRY21 تولید می‌گردد. همچنین وایرراد کم کربن برای تولید مفتول کله زنی و فورج و کشش سرد با گریدهای متنوع که کاربردهای مختلفی در صنعت و همچنین تولید پیچ و مهره، میخ، سیم های آبکاری شده، انواع توری دارد، اشاره کرد.

محصول صنعتی وایرراد کربن متوسط: 

وایررادهای کربن متوسط دارای مقادیر عناصری از قبیل نیکل و کروم به صورت کربن متوسط بدون آلیاژ می‌باشد که برای مصارفی از قبیل پیچ‌های استحکام بالا، قطعات با سخت‌کاری حجمی، قطعات فورج و اکستروژن سرد کاربرد دارد.

محصول صنعتی وایرراد پرکربن: 

وایرراد فولادی پرکربن کاربردهای متفاوتی برای صنایع مختلف از قبیل صنعت تایر و لاستیک، کابل های انتقال قدرت، تولید انواع فنر همچنین تولید سیم و استرندهای بتن و سازه های پیش تنیده دارد.

محصول صنعتی وایرراد جهت تولید الکترود و سیم جوش: 

این نوع وایر راد که با توجه به گرید آن از فولاد های جوشان نیمه آرام یا کاملا آرام تولید میشود برای تولید انواع الکترود و همچنین تولید انواع سیم جوش که خیلی پر مصرف هستند کاربرد دارد. با توجه به انواع گریدهای سیم جوش کاربرد دارد.

 

آخرین اخبار در رابطه با مجتمع فولاد کویر

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از درج شرکت فولاد سپید فراب کویر در سامانه پس از معاملات در پانزدهم مهر ۱۳۹۸ خبر داد. تعداد 240 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت فولاد سپید فراب کویر به عنوان پانصد و سی و یکمین شرکت پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش "ساخت فلزات اساسی"، گروه و طبقه "ساخت آهن و فولاد اساسی" در فهرست نرخ‌های بازار دوم و به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه اولیه شد.

مالک فولاد کویر کاشان برادران خوروش می‌‎باشند و مدیر عامل مجتمع فولاد کویر (فولاد سپید فراب کویر کاشان) احمد خوروش و جواد خوروش نایب رئیس هیت مدیره و حمیدرضا خوروش رئیس هیت مدیره می‌باشد.

مجتمع فولاد کویر کاشان با گذشت حدودا یک دهه از زمان راه اندازی توانسته سهم بزرگی از تولیدات میلگرد پروژه های کشور را بر عهده بگیرد و هم اکنون پروژه های بسیاری با میلگرد فولاد کویر در حال اجرا می‌باشند که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  •  پروژه طلای سبا در استان اصفهان ساختمان همایش نظام مهندسی اصفهان؛ 
  • پروژه رئوف مشهد؛
  • پروژه بنیاد مسکن قم؛
  • پروژه هتل آسمان کیش.


ثبت سفارش آهن آلات از عصرآهن

تنها با یک تماس خرید کنید...

1.تماس با عصرآهن

با عصرآهن تماس گرفته و درخواست اولیه خود را ثبت نمایید

2.ثبت درخواست خرید و صدور پیش فاکتور

صدور پیش فاکتور بعد از تماس با مشاورین عصر‌آهن و ثبت درخواست اولیه

3.نحوه تسویه حساب

واریز مبلغ پیش فاکتور بعد از تایید آن توسط مشتری به حساب شرکت

4.ارسال و تحویل بار

صدور حواله و ارسال بار توسط عصرآهن به مشتری

5.تسویه نهایی

واریز مابه التفاوت مبلغ پیش فاکتور بعد از مشخص شدن وزن دقیق بار به حساب مشتری

factories-banner

کدام تولیدکننده به شما نزدیک‌تر است؟

دسترسی بسیار آسان به موقعیت مکانی تولیدکنندگان فولاد ایران

مشاهده روی نقشه
برای مشاوره و خرید با ما
تماس بگیرید.arrow
۴۱۸۰ - ۰۴۱