راهنمای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

راهنمای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

۵ دقیقه زمان مطالعه

بسیاری از خریداران آهن آلات و مشتریانی که با مجموعه عصرآهن در تماس هستند خرید مستقیم میلگرد از کارخانه را ترجیح می‌دهند. چرا که مزیت‌های بسیاری در خرید محصول از کارخانه وجود دارد. در ادامه خواهیم گفت که چگونه به طور مستقیم از تولیدکننده مورد نظر میلگرد بخریم؛ خرید مستقیم آهن آلات از تولیدکننده چه مزایا و چه محدودیت‌هایی برایمان خواهد داشت و روش‌ صحیح خرید از کارخانه چیست.

اکثر کارخانجات آهن آلات به طور مستقیم محصولات خود را به خریدار و مشتری عرضه نمی‌کنند و فقط فروشندگان و عاملیت‌های ذی صلاح می‌توانند در عرضه مستقیم میلگرد و مقاطع آهنی به دست مشتری نقش داشته باشند.

خرید مستقیم میلگرد از کارخانه مزایای متعددی برای مشتریان فراهم می‌کند که در زیر به چند مورد آنها اشاره می‌شود. برای بهره مندی از مزایای خرید از کارخانه می‌توانید با مجموعه عصرآهن که تجربه و تخصص خرید مستقیم را دارد، در ارتباط باشید در واقع بهترین رابط بین مشتری و کارخانه می‌باشد.

مزایای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

هزینه کمتر

به زبان ساده، زمانی که توزیع کننده بخشی از زنجیره تامین و تولید باشد، هزینه کاهش می‌یابد. مواردی نظیر ارسال به انبار، ذخیره سازی در انبار، حمل و نقل و پرسنل باعث ایجاد هزینه‌های اضافی می‌شود. خرید مستقیم به این معنی نیست که واسطه درگیر فرآیند خرید نباشد و هزینه‌های مربوط به این مرحله به طور کامل حذف شود بلکه برای اصلاح هزینه‌های اضافی تاثیر مثبت دارد. و این کاهش هزینه هم به نفع خریدار است و هم تولیدکننده.

ارتباط مستقیم با تولیدکننده میلگرد

در خرید مستقیم میلگرد از کارخانه در صورت مغایرت محصول با فاکتور و یا ناسالم بودن و کیفیت پایین آن خود کارخانه پاسخگو می‌باشد و مسئول رسیدگی به سفارش شما است. این ارتباط مستقیم با کارخانه یکی از بهترین مزیت‌ها می‌باشد چرا که افراد کمتری واسط بین خریدار و فروشنده هستند و سردرگمی کمتری ایجاد می‌کنند.

همچنین موانع کمتری برای دریافت آخرین اطلاعات و راهنمایی‌ها از سازنده وجود خواهد داشت اما نکته پر اهمیت دیگر اینکه خرید مستقیم از کارخانه ارتباط طولانی مدت عامل فروش را موجب می‌شود و این اتفاق برای هر دو طرف یعنی فروشنده، خریدار و عاملیت فروش سودمند خواهد بود.

لازم به ذکر است که اگر قصد خرید مستقیم از کارخانه را دارید، اطمینان داشته باشید که عصرآهن با تجربه بیش از 30 سال در زمینه فروش آهن آلات و با دارا بودن زیر ساخت‌های قوی عاملیت فروش مناسبی برای تحویل مستقیم مقاطع آهنی با کیفیت لازم و در بازه زمانی مطلوب خواهد بود.

مدیریت حمل و نقل

تولیدکننده در ارسال محصولی که از انبارهای شخصی بارگیری می‌شود نظارتی ندارد بنابراین مشکلات کیفی و تاخیر در حمل و نقل به کارخانه مربوط نمی‌شود. اما در ارسال مستقیم از کارخانه تمامی فرآیند بارگیری و ارسال بر عهده تولیدکننده خواهد بود.

تنها موردی که در خرید مستقیم میلگرد از کارخانه به عنوان محدودیت به حساب می‌آید این است که خرید در مقادیر کمتر امکان پذیر نیست و حداقل سفارش و خرید مستقیم از کارخانه یک ظرفیت یعنی 22 تن می‌باشد.

بخوانید: راهنمای خرید میلگرد | شرایط خرید از عصرآهن

تصویر کارخانه تولید میلگرد

نحوه خرید میلگرد از کارخانه

همان طور که گفته شد بسیاری از افراد خرید مستقیم آهن آلات از کارخانه را انتخاب می‌کنند. کیفیت بهتر، قیمت کمتر و اطمینان بیشتر موجب خرید از کارخانه می‌شود. خرید از کارخانه دردسرهای کمتری خواهد داشت. با توجه به اینکه این فرآیند طرفدار زیادی دارد اما بسیاری از افراد توانایی خرید مستقیم از تولیدکننده را ندارند، از این رو شرکت‌ها و عاملیت‌های فروش نماینده خرید مستقیم از کارخانه می‌باشند.

برای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه با شماره 04133250280 تماس بگیرید.

مراحل خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

برای خرید میلگرد از کارخانه طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • ابتدا باید لیست سفارش خود را به واحد فروش ارسال کنید و نام تولیدکننده‌ای که قرار است از آن میلگرد بخرید را به کارشناس فروش بگویید (در صورتی که حجم خرید بیشر از 22 تن باشد سفارش مستقیم از کارخانه خواهد بود در غیر این صورت کارشناسان فروش عصرآهن بهترین راهکار را برای پیشنهاد خواهند داد). واحد فروش بعد از تایید و موجودی گرفتن از کارخانه مدنظر، شما را در خرید راهنمایی خواهد کرد. در این مرحله اگر نیاز داشتید تا از لیست تولیدکنندگان میلگرد در ایران و موقعیت مکانی آنها مطلع شوید بر روی لینک کلیک کرده و وارد صفحه مربوطه شوید.
  • سپس فاکتور با احتساب قیمت کارخانه و هزینه باربری به شما ارسال خواهد شد.
  • ثبت فاکتور و پرداخت هزینه مراحل پایانی خرید بوده و پس از تکمیل مدارک لازم، سفارش شما از درب کارخانه به محل پروژه بارگیری  و ارسال خواهد شود.

نکته مهم: در نظر گرفتن زمان تحویل بار از کارخانه از جمله نکات مهمی است که در هنگام خرید مستقیم باید در نظر گرفته شود همچنین بعد از تحویل بار محاسبه وزن و کنترل نوع میلگرد باید در حضور راننده بار انجام گردد.

تصویر بندیل میلگرد

اینکه خرید میلگرد از کارخانه به صرفه است یا از انبارهای آهن فروشی بستگی به چند دلیل عمده دارد. با توجه به محدودیت‌هایی که در خرید مستقیم از کارخانه وجود دارد بنابراین نمی‌توان ارجح بودن یکی از دو روش خرید یعنی خرید از کارخانه و یا خرید از انبار را مشخص کرد.

در هر صورت در خریدهای کم حجم بایستی از انبار سفارش گرفته شود. اما در سفارشات حجیم قطعا بهترین و مقرون به صرفه‌ترین انتخاب، خرید مستقیم از کارخانه است. برای آشنایی با محدودیت‌های خرید میلگرد از کارخانه بر روی لینک کلیک کنید در این دانشنامه به طور کامل به این موضوع پرداخته شده است.

خرید میلگرد از کارخانه میانه

کارخانه میانه با تولید میلگرد آجدار در سایزهای بزرگ یعنی سایز 14، 16، 22 و 25 سبد موجودی خود را تکمیل می‌کند، برای خرید میلگرد میانه بر روی لینک کلیک کنید. بعد از سفارش بارگیری توسط خود کارخانه انجام خواهد شد و به مقصدهای مورد نظر ارسال می‌شود. قیمت ارائه شده از جانب این تولیدکننده برای میلگرد با کیفیت بالا مقطوع می‌باشد برای بررسی قیمت روز میلگرد کارخانه میانه به وبسایت عصرآهن مراجعه کنید.

جمع بندی

قبل ترها تولیدکنندگان راه و روش مناسبی جهت رساندن محصولات به دست مشتری نداشتند. بنابراین وجود یک رابط و یا توزیع کننده ضروری بود که واسط بین مشتریان و فروشندگان بودند. با دیجیتالی شدن همه چیز و تغییراتی که در صنعت تجارت به وجود آمد، روش‌های سنتی خرید آهن آلات جای خود را با روش نوین عوض کردند که به دنبال آن خرید مستقیم میلگرد از کارخانه آسان‌تر شده است. کافیست با عامل فروش معتبری که رابطه مناسبی با کارخانه‌های تولید فولاد دارد اقدام کنید، به راحتی می‎توانید از کارخانه و با کیفیت بالا و قیمت کمتر تهیه کنید.

برای خرید میلگرد از درب کارخانه، بررسی قیمت روز میلگرد و دیگر آهن آلات به وبسایت عصرآهن مراجعه کنید و یا از طریق شماره 04133250280 در تماس باشید.

۲۹۶۲