احتمال رشد قیمت آهن آلات با ابطال معاملات دیروز شمش فولاد

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 1 دقیقه

احتمال رشد قیمت آهن آلات با ابطال معاملات دیروز شمش فولاد

روز گذشته 11 تیر حدود ۵۹ هزار و ۱۱۹ تن شمش فولادی در تالار محصولات صنعتی بورس کالا عرضه شده بود که از این مقدار، تنها  ۱۲ هزار و ۶۱۸ تن از معاملات انجام شده، توسط بورس کالا تایید شدند. 46 هزار و 501 تن از معاملات شمش فولاد عرضه شده در بورس کالا بنا بر افزایش بیش از حد قیمت پایه و قیمت پیشنهادی بالا ابطال شدند.

هر چند که در حال حاضر سقف این معاملات هنوز مشخص نیست و فعلا همه چیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد اما طبق جدول زیر بنظر می‌رسد که  بورس کالا، معاملات بالای 6800 را ابطال کرده است و این مقدار حجم بالایی را تشکیل می دهد. این در حالی است که با عرضه 59 هزار و 119 تن نیز، هنوز با کمبود عرضه‌ی مواد اولیه در بازار مواجه هستیم و باید منتظر تاثیر فاحش آن بر التهابات بازار آهن و فولاد باشیم. 

رشد قیمت فولاد

چه اتفاقی با ابطال معاملات فولاد رخ می‌دهد؟

در حالی که دیروز علت اصلی التهابات بازار فولاد و آهن را کمبود عرضه‌ی مواد اولیه دانستیم و چشم به بازار بورس کالا داشتیم، اما همه چیز آنطور که برنامه ریزی شده بود پیش نرفت و احتمالا ابطال معاملات بازار بورس کالا در روز گذشته به این معاملات دامن خواهد زد و باید منتظر افزایش قیمت آهن‌آلات باشیم. 

بنظر می‌رسد که با عدم عرضه شمش فولادی بسیاری از تولیدکنندگان راه سختی را برای تامین مواد اولیه خود خواهند داشت و همین دلیلی بر افزایش قیمت آهن آلات خواهد بود. باید منتظر بمانیم تا ببینیم که آیا این روند به نوسانات غیر منطقی در بازار فولاد منجر خواهد شد یا نه!