5 نکته در انتخاب بهترین میلگرد برای ساختمان سازی

5 نکته در انتخاب بهترین میلگرد برای ساختمان سازی

۶ دقیقه زمان مطالعه

احتمالا این سوال برایتان پیش آمده که کدام نوع میلگرد به عنوان بهترین میلگرد برای ساختمان سازی است. اینکه چه پارامترهایی بهترین مصالح را مشخص می‌کنند بحث دیگری است ولی در این دانشنامه قصد داریم 5 نکته‌ای که نیاز است هر خریدار قبل انتخاب و خرید میلگرد بداند، اشاره خواهیم کرد.

میلگردی به عنوان بهترین میلگرد برای ساختمان سازی تعیین می‌شود که کیفیت مناسب داشته باشد. علاوه بر آن استحکام کافی در برابر نیروهای لازم را دارا باشد. در کنار مرغوبیت و کیفیت مقطع فولادی باید به نکات دیگری نیز توجه کرد.

قدرت و انعطاف‌پذیری میلگردی که انتخاب می‌شود باید مناسب پروژه باشد. برای اطلاع از این ویژگی‌ها باید به نتایج آزمایش و مواد اولیه ساخت آن توجه کرد و از تولیدکنندگان معتبر خریداری کرد.

درجه گرید میلگرد، استاندارد ساخت آن، شکل‌پذیری میلگرد، قابلیت جوشکاری و مقاومت در برابر خوردگی حتما باید مناسب نوع سازه باشد. اما مواردی وجود دارد که ممکن است در هنگام خرید به آن توجه نشود، برای آشنایی با این موارد در ادامه با ما همراه باشید.

موارد مهم در قالب 5 نکته نوشته شده است. قطعا نکات و مواردی بسیار زیادی در زمینه خرید میلگرد وجود دارد. ما با اشاره به مهم‌ترین آنها از شما درخواست داریم تجربه و دانش خود در زمینه انتخاب بهترین میلگرد برای ساختمان سازی را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نکته اول؛ موقعیت جغرافیایی

برای انجام خرید بهترین میلگرد برای ساختمان سازی لازم است تا حتما در زمینه میلگرد خریداری شده تحقیق داشته باشید. یکی از مواردی که باید راجب آن بدانید موقعیت جغرافیایی تولیدکننده و یا منطقه بارگیری میلگرد می‌باشد.

در انتخاب بهترین میلگرد برای ساختمان سازی علاوه‌بر کنترل کیفیت و مرغوبیت میلگرد فولادی، اطلاع از موقعیت جغرافیایی تولیدکننده نیز بسیار مهم است. چراکه بهترین میلگرد برای پروژه میلگردی است که از نزدیک‌‌ترین تولیدکننده به محل پروژه خریداری شود.

اهمیت نزدیک بودن تولیدکننده به این دلیل است که هزینه حمل و نقل و ارسال براساس بیشتر شدن مسافت افزایش می‌یابد.

در انتخاب بهترین میلگرد برای ساختمان سازی توجه به موقعیت قرارگیری و نزدیک بودن تولید کننده به محل پروژه حائز اهمیت است.

همچنین براساس شرایط کاری ممکن است در هر پروژه نیاز باشد تا میلگرد کارخانجات مختلف را خریداری کنید. برای مثال در پروژه قبلی از میلگرد تولیدکنندگان شمال‌غرب استفاده کرده‌اید ولی در پروژه جدید به علت نزدیکی محل ساخت و ساز به مناطق شمالی از تولیدکنندگان دیگر استان‌ها، میلگرد خریداری کنید.

البته طبیعی است که از کیفیت و نوع میلگرد دیگر تولیدکنندگان اطلاعی نداشته باشید. بنابراین بهترین راه کمک گرفتن از کارشناسانی است که چندین سال در این حوزه فعالیت داشته‌اند و می‌توانند بهترین میلگرد ایران را برای خرید معرفی می‌کنند.

برای مشاهده تولیدکنندگان میلگرد کشور روی لینک کلیک کنید.

نکته دوم؛ حجم خرید

پیش از خرید، سایز و حجم میلگرد مورد نیاز پروژه را لیست کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. نیازی نیست بیش از ظرفیت بار مورد نیاز خود، مقاطع آهنی بخرید.

تعداد شاخه، تناژ و یا مقدار کیلو بار خریداری را معین نمایید تا هم از عواقب بعدی جلوگیری نمایید و هم سرعت روند خرید را بیشتر کنید.

بخوانید: با صفر تا صد خرید میلگرد از کارخانه آشنا شوید

نکته سوم؛ مشورت با کارشناس

همه ما از اهمیت مشورت کردن بویژه مشورت با متخصص در زمینه مربوطه مطلع هستیم. مشاوره گرفتن از کارشناسان می‌تواند تاثیر شایانی به هر فرد و یا موسسه داشته باشد.

در زمینه خرید آهن‌آلات بسیار مهم است تا با اشخاصی که در این زمینه تجربه قبلی داشتند، صحبت کرد. در بسیاری مواقع دسترسی به چنین افرادی آسان نیست و یا شاید مهندسین و پیمانکارانی که با آنها در ارتباط هستیم، تجربه محدودی در زمینه خرید آهن آلات داشته باشند.

از این رو سازمان‌ها و مجموعه‌هایی هستند که به صورت تخصصی در زمینه خرید انواع مقاطع آهنی مشاوره می‌دهند. ارائه راهنمایی و مشاوره به خریدار و مصرف‌کننده کمک خواهد کرد تا بهترین انتخاب را با توجه به شرایط سازمانی و شرایط پروژه داشته باشد.

شما در تماس با مجموعه عصرآهن می‌توانید با مشاوران و کارشناسان بخش فروش در ارتباط باشید. هر سوال یا ابهامی در روند خرید یا در رابطه با مقاطع فولادی و تولیدکنندگان فولاد داشتید با ما در میان بگذارید.

با راهنمایی کارشناسان و مشاوران خرید آهن آلات می‌توانید بهترین میلگرد برای ساختمان سازی را خریداری نمایید.

تصویر میلگرد فولادی

نکته چهارم؛ آنالیز میلگرد

برای اطلاع از کیفیت و درستی میلگرد از روش‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد یکی از این موارد آنالیز و انجام تست میلگرد است. با آنالیز میلگرد از درستی میلگرد خریداری شده می‌توان مطمئن شد.

با تست کشش و خمش میلگرد، هم مقاومت و هم استحکام مقطع خریداری شده مشخص می‌شود. بنابراین می‌توان از خرید بهترین میلگرد برای ساختمان‌سازی مطمئن شد. با استفاده از این روش مناسب بودن مشخصات میلگرد برای سازه تعیین می‌شود.

مناسب‌ترین میلگرد برای سازه، میلگردی است که مقاومت تنش کششی آن تایید شده باشد. لازم است بدانید تنش کششی مناسب برای میلگرد A3 400 مگاپاسکال، میلگرد A2 340 مگاپاسکال، میلگرد A1 240 مگاپاسکل و میلگرد A4 500 مگاپاسکال است.

میلگرد با این ویژگی، مناسب برای ساخت و ساز است. البته در ساختمان سازی بیشتر از میلگرد A2 و A3 استفاده می‌شود.

نکته پنجم؛ خرید مستقیم ازکارخانه

از دیگر نکات مهم، خرید مستقیم از کارخانه می‌باشد که ممکن است به راحتی نتوان از کارخانه ثبت سفارش کرد.

 خرید مستقیم میلگرد از کارخانه برای اشخاص امکان‌پذیر نیست و برای این‌کار باید توسط شرکت‌های معتبر ثبت سفارش کنید. خرید مستقیم از کارخانه به دو دلیل اهمیت دارد.

اول اینکه در خرید از خود کارخانه قیمت نهایی مناسب‌تر خواهد بود. همچنین در ارسال مستقیم میلگرد از کارخانه، تمامی فرآیند ارسال و بارگیری بر عهده کارخانه می‌باشد. این نوع میلگرد از این جهت بهترین میلگرد برای ساختمان سازی است که مستقیما از خود تولیدکننده خریداری می‌شود ودر صورت بروز مشکل، پیگیری از کارخانه به آسانی انجام می‌شود.

همچنین حمل و نقل و هزینه خرید مناسب از جمله مهم‌ترین موارد در خرید آهن آلات است. برای آشنایی با چگونگی نحوه خرید مستقیم از کارخانه پیشنهاد می‌شود به لینک زیر مراجعه کنید.

بخوانید: راهنمای خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

تصویر میلگرد آجدار

همچنین مهم است تا شما روش‌های شناسایی میلگرد تقلبی از اصل را بدانید. با شناخت این روش‌ها می‌توانید بعد از تحویل میلگرد کنترل و بررسی‌های لازم را انجام دهید. برای این‌کار نام اختصاری، پلاک شناسایی، رنگ میلگرد و برگه آنالیز را چک کنید.

نام اختصاری کارخانه روی هر شاخه میلگرد حک می‌شود که یکی از روش‌های اصلی تشخیص میلگرد تقلبی است. پلاک شناسایی نیز شامل اطلاعات لازم و کافی است که رو هر بندیل میلگرد توسط تولیدکننده بسته می‌شود.

برگ آنالیز به تست میلگرد مرتبط است که کارخانه باید در اختیار خریدار قرار دهد. رنگ میلگرد و خصوصیات ظاهری تماما نشانگر کیفیت و سالم بودن میلگرد است و باید در زمان تحویل بررسی شود.

رنگ میلگرد زنگ زده از ظاهر آن مشخص است. میلگردی که به رنگ زرد یا نارنجی مایل باشد، رطوبت دیده است و ممکن است کیفیت مورد انتظار را نداشته باشد. در این صورت مهندس پروژه اقدامات لازم نظیر آزمایش نمونه میلگرد را باید انجام دهد.

جمع بندی

میلگرد از جمله مصالح اصلی در ساخت سازه بویژه سازه‌های بتنی است. قبل از خرید این مقطع باید نکات مهمی را بررسی کرد و راجع‌به آن اطلاعات کافی داشت. در این مقاله سعی کردیم تا شما را برای خرید بهترین میلگرد برای ساختمان سازی راهنمایی کنیم.

شما می‌توانید برای ارتباط با مشاوران مجموعه عصرآهن با ما در تماس باشید. همچنین برای اطلاع از قیمت میلگرد که از جمله مهم‌ترین موارد در خرید است را در وبسایت عصرآهن بررسی نمایید.

۲۷۷۰۳