12 تولیدکننده مطرح میلگرد شمال غرب کشور

12 تولیدکننده مطرح میلگرد شمال غرب کشور

تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹
تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
زمان مطالعه: 10 دقیقه

با نگاهی به نقشه زیر که مربوط به پراکندگی تولیدکنندگان میلگرد در کشور است، متوجه خواهید شد که شمال غرب کشور، حجم نسبتا زیادی از تولیدات میلگرد کشور را به خود اختصاص داده است. استان آذربایجان شرقی با بیش از 8 تولیدکننده میلگرد رتبه نخست را در تولید فولاد در شمال غرب کشور داراست. البته این نقشه، پراکندگی تمام تولیدکنندگان میلگرد را نشان نمی‌دهد.

تولید کنندگان میلگرد
نقشه پراکندگی تولید کنندگان میلگرد در کشور

در لیست تولید کنندگان میلگرد که در زیر برای شما آماده کرده‌ایم، به بررسی 12 مورد از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان میلگرد از شهرهای مختلف شمال غرب کشور پرداخته‌ایم. 8 مورد از این تولیدکنندگان در استان آذربایجان شرقی قرار دارند. شاید بتوان مهم‌ترین دلیل موفقیت آذربایجان شرقی را تمایل فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در این استان دانست.

خوشبختانه عملکرد خوب استان آذربایجان شرقی در جذب تولیدکنندگان میلگرد در کشور باعث شده است که این استان در سال 97 رتبه نخست کشوری را در سرمایه‌گذاری صنعت فولاد و در سال 94 رتبه سوم کشور را در تولید فولاد بدست آورد.

لیست تولید کنندگان میلگرد

فولاد آذربایجان(میانه)

شرکت فولاد آذربایجان که با نام مجتمع فولاد میانه نیز شناخته می‌شود، در شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی واقع شده است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1379 آغاز کرده است و در حال حاضر با ظرفیت تولید 550  هزار تن در سال به عنوان یکی از تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان برتر مقاطع سبک فولادی در شمال غرب کشور شناخته می‌شود.

مجتمع فولاد آذربایجان پتانسیل تولید انواع میلگرد ساده و آجدار، نبشی، ناودانی و تسمه را دارد. البته در حال حاضر این کارخانه فقط میلگرد آجدار جناقی (A3) تولید و به بازار داخلی تزریق می‌کند.

میلگرد فولاد آذربایجان

فولاد آذربایجان
مشخصات میلگرد فولاد آذربایجان

در حال حاضر میلگردهایی که از فولاد آذربایجان در بازار موجود هستند، فقط میلگردهای A3 از سایزهای 10 تا 32 می‌باشند. میلگرد A3 دارای آج‌هایی به صورت جناقی(هشتی شکل) در دو طرف محور طولی است و شما می‌توانید میلگرد میانه را با علامت اختصاری دو تا f برعکس و داخل هم که روی میلگردها حک می‌شوند، شناسایی کنید.

همینطور این امکان برای شما فراهم شده است که قیمت روز میلگرد فولاد آذربایجان را در سایت عصرآهن به صورت لحظه‌ای ببینید و برای خرید با کارشناسان ما به شماره 04133250280 تماس بگیرید.

فولاد اذربایجان

نکته: برای اطلاع از جزئیاتی همچون مدیرعامل شرکت فولاد آذربایجان ، شماره تماس و آدرس، پیشنهاد می‌کنیم که بر روی شرکت فولاد آذربایجان میانه کلیک کنید.

مجتمع فولاد صنعت بناب (شاهین بناب)

مجتمع فولاد صنعت بناب(شاهین بناب) که با نام شاهین بناب نیز مشهور است، یکی دیگر از کارخانه‌های تولیدی فولاد در استان آذربایجان شرقی می‌باشد که در شهر بناب واقع شده است. این کارخانه تولیدی دارای سه خط نورد گرم و یک واحد ذوب و ریخته‌گری می‌باشد و با ظرفیت تولید یک میلیون و دویست هزار تن میلگرد آجدار ساختمامی و پانصد هزار تن شمش فولادی در سال از جمله بزرگ‌ترین کارخانه‌های فولادی این لیست می‌باشد.

کارخانه‌ی فولاد صنعت بناب اولین مجتمع فولادی دارنده کوره قوس الکتریکی در منطقه شمالغرب کشور می‌باشد. از محصولات فولاد صنعت بناب می‌توان به انواع میلگردهای آجدار، انواع نبشی بال مساوی، ناودانی لبه گردبال شیبدار، تیرآهن نیمه سبک(IPE) و شمش اشاره کرد. میلگرد شاهین بناب از جمله محصولات باکیفیت این مجموعه می‌باشد که قیمت روزانه آن در سایت عصر آهن قرار داده می‌شود.

میلگرد شاهین بناب

میلگرد شاهین بناب
مشخصات میلگرد شاهین بناب

حجم بالایی از تولیدات مجتمع شاهین بناب به تولید میلگرد اختصاص دارد. میلگرد شاهین بناب در دو نوع میلگرد آجدار مارپیچی(A2) و در سایزهای 8،10 و میلگرد آجدار جناقی(A3) و در سایزهای 12 الی 32 تولید و به بازار عرضه می‌شود.

شما می‌توانید میلگرد شاهین بناب را با علامت اختصاری  BSCT که روی هر شاخه حک می‌شود تشخیص و به اصالت محصول پی ببرید.

میلگرد شاهین بناب

نکته: برای اطلاع از جزئیاتی همچون شماره تماس فولاد شاهین بناب و صاحب کارخانه فولاد بناب بهتر است بر روی مجتمع فولاد شاهین بناب کلیک کنید.

فولاد ظفر بناب

مجتمع فولاد ظفر بناب که در حال حاضر به عنوان یکی بزرگ‎ترین واحدهای تولیدی میلگرد شمال غرب کشور محسوب می‌شود، کار خود را از سال 1386 و در شهرستان بناب (واقع در استان آذربایجان شرقی) شروع کرد. عمده محصولات تولیدی فولاد ظفر بناب شامل نبشی بال مساوی، ناودانی UNP و UPE و تیرآهن IPE و INP می‌‎باشد.

میلگرد ظفر بناب

میلگرد ظفر بناب
مشخصات فولاد ظفر بناب

این کارخانه با تولید هر سه نوع میلگرد آجدار A2، A3 و A4 بخش بالایی از نیاز بازار داخلی را تامین می‌کند. میلگرد A2 تولیدی فولاد ظفر بناب در سایزهای 8، 10 و 12 و میلگرد A3 آن در اندازه‌های 8 تا 32 در بازار موجود هستند. همینطور این کارخانه قابلیت تولید میلگرد A4 در اندازه‌های 18 الی 28 را داراست.

معمولا میلگرد ظفر بناب با علامت اختصاری ZN CT که بر روی بدنه میلگردها حک می‌شود، قابل تشخیص است.

میلگرد ظفر بناب

نکته: برای اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد این کارخانه می‌توانید بر روی ظفر بناب کلیک کنید.

آذر فولاد امین تیمکه داش

فولاد کاوه تیمکه داش با دو کارخانه‌ی تولیدی میلگرد از جمله‌ مهم‌ترین شهرهای صنعتی شمال غرب کشور محسوب می‌شود که نقش مهمی در تامین انواع میلگرد و مقاطع فولادی شمال غرب کشور دارد. آذر فولاد کاوه تیمکه داش فعالیت خود را از سال 1390 و در منطقه تیکمه داش شهرستان بستان آباد آغاز کرد و در حال حاضر جزو بزرگترین فولادسازان کشور می‌باشد.

میلگرد آذر امین

میلگرد آذر امین
مشخصات میلگرد آذر فولاد امین

از مهم‌ترین تولیدات آذر فولاد امین تیمکه داش می‌توان به میلگردهای A2 و A3 آن اشاره کرد که همگی از استاندارد ملی ایران 3132 پیروی می‌کنند. میلگردهای A2 آذر فولاد امین در سایزهای  8 و 10 و میلگردهای A3 آن در سایزهای 10 تا 32 به بازار عرضه می‌شوند. میلگرد آذر امین در بازار داخلی مصرف بالایی دارد و با نام میلگرد امین نیز شناخته می‌شود.

این کارخانه، میلگردهای خود را با آرم AFA  حک شده روی محصولات خود به بازار عرضه می‌کند و شما می‌توانید با کمک این آرم اصالت میلگرد آذر امین را تشخیص دهید.

میلگرد آذر امین

قیمت میلگرد آذر امین به صورت روزانه در سایت عصر آهن به‌روزرسانی می‌شود و شما می‌توانید برای مشاهده، روی بنر بالا کلیک کنید.

فولاد کاوه تیکمه داش

فولاد کاوه دومین کارخانه‌ی بنام و مشهور شهر تیکمه داش است که تولیدات خود را از سال 1387 آغاز کرده است. این کارخانه قابلیت تولید انواع میلگرد ساده و آجدار را دارد و جزو معدود تولیدکنندگان میلگرد در کشور است که هر چهار استاندارد روسی A1، A2، A3 و A4 را تولید می‌کند.

میلگرد کاوه تیکمه داش

میلگرد کاوه تیکمه داش
مشخصات میلگرد کاوه تیکمه داش

میلگردهای A1 فولاد کاوه تیکمه داش در دو سایز 8 و 10، میلگردهای A2 آن در سایزهای 8، 10 و 12، میلگردهای A3 آن در سایزهای 8 تا 32 و میلگردهای A4 این کارخانه در سایزهای 20 و 22 در بازار داخلی موجود هستند.

البته بیشترین تقاضا برای میلگرد کاوه تیکه داش مربوط به استاندارد A3 یا همان آجدار جناقی آن است و بیشترین حجم تولیدی این کارخانه نیز مربوط به این نوع از میلگرد می‌باشد.

میلگرد فولاد کاوه تیکمه داش

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد میلگرد کاوه تیکمه داش می‌توانید روی فولاد کاوه تیکمه داش کلیک کنید.

ميلگرد ارگ تبريز

ميلگرد ارگ تبريز
مشخصات فولاد ارگ تبریز

ميلگرد ارگ تبريز طبق استاندارد روسی A3 و در سایزهای 8 الی 32 تولید می‌شود و شما می‌توانید به کمک  (FAT-CT) که بر روی میلگردهای این کارخانه حک می‌شود، آن را از دیگر میلگردهای موجود در بازار تشخیص دهید.

میلگرد ارگ تبریز

نکته: برای اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد این کارخانه بر روی فولاد ارگ تبریز کلیک کنید.

فولادسازان دقیقی هشترود

مجتمع فولادسازان دقیقی هشترود، تولید مقاطع فولادی خود را از سال 1385 در شهرستان هشترود استارت زده است. در حال حاضر این کارخانه‌ی فولادی میلگرد آجدار را در سایزهای مختلف تولید و به بازار عرضه می‌کند.

میلگرد هشترود دقیقی

میلگرد هشترود دقیقی
مشخصات میلگرد هشترود دقیقی

میلگرد هشترود دقیقی در دو گرید A2 و A3 و به ترتیب در سایزهای 8،10،12  و 12 تا 25 تولید می‌شود و با علامت (FSD-CT) که روی میلگردهای آن حک می‌شود، قابل تشخیص است.

میلگرد دقیقی هشترود

گروه کارخانجات درپاد تبریز(در شاهین)

یکی دیگر از شرکت‌های فولادی که خالی از لطف نیست که در این لیست تولید کنندگان میلگرد به آن‌ اشاره بکنیم، در شاهین تبریز یا همان درپاد تبریز سابق است که در زمینه تولید انواع ورق گالوانيزه، لوله‌هاي فولادي و گالوانيزه (گاز، صنعتي و آبرسانی)، قوطي‌های مربع و مستطيل (صنعتي و ساختمانی) و انواع ميلگرد ساده و آجدار تخصص دارد.

در شاهین تولیدکننده‌ی انواع میلگرد ساده و آجدار با ظرفیت تولید 500 هزار تن در سال است.

میلگرد درپاد

میلگرد درپاد
مشخصات میلگرد درپاد

میلگرد درپاد موجود در بازار شامل میلگردهای آجدار A2 و A3 از سایزهای 8 الی 32 است. حرف D مشخصه میلگرد درپاد است که بر روی میلگردهای این کارخانه‌ حک می‌شود.

میلگرد درپاد

آریان فولاد

بجز استان آذربایجان شرقی استان‌های قزوین و زنجان نیز فعالیت خوبی برای بهبود وضعیت فولاد شمال غرب کشور انجام داده‌اند و استان قزوین با دو تولیدکننده بزرگ کشوری بخشی از تولید میلگرد کشور را به خود اختصاص داده است.

آریان فولاد قزوین از جمله تولیدکنندگان خصوصی در فولاد ایران است که فعالیت خود را از سال 85 آغاز کرده است اما در همین مدت کوتاه توانسته به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یابد و به عنوان یکی از مطرح‌ترین تولیدکنندگان میلگرد در شمال غرب کشور شناخته شود.

محصولات تولیدی آریان فولاد قزوین شامل انواع تیرآهن بال پهن و تیرآهن بال نازک و تیرآهن H و تیرآهن I، انواع نبشی بال مساوی و نامساوی ، انواع ناودانی، ریل‌های سبک و نیمه سنگین، انواع ریل‌های آسانسور و انواع میلگردهای مفتولی و شمش‌های فولادی است که حجم بالایی از نیاز کشور را تامین می‌کند. این کارخانه فولادی با تولید انواع میلگرد ساده و آجدار از جمله مطرح‌ترین کارخانه‌های تولیدی میلگرد می‌باشد.

میلگرد آریان فولاد

میلگرد آریان فولاد
مشخصات میلگرد آریان فولاد

 شرکت آریان فولاد با تولید میلگرد آجدار A2 در سایزهای 10، 12، 20 و میلگرد A3 در سازهای 10 تا 32 بخشی از نیاز بازار را تامین می‌کند. میلگرد آریان فولاد با علامت اختصاری AS JU  یا AS CT که بر روی بدنه‌ی خود حک می‌شود، قابل تشخیص است.

میلگرد آریان فولاد

فولاد سیادن ابهر

فولاد سیادن ابهر از تولیدکنندگان برتر استان زنجان می‌باشد که با یک خط نورد مقاطع فولادی خود، سالانه 288هزار تن میلگرد به بازار عرضه می‌کند. محصولات این مجموعه شامل میلگرد آجدار در سایزهای مختلف می‌باشد.

میلگرد سیادن ابهر

میلگرد سیادن ابهر
مشخصات میلگرد سیادن ابهر

میلگرد سیادن ابهر در گرید های A2 و A3 و به ترتیب در سایزهای 8، 10، 12 و 10 تا 28 تولید می‌شوند و همگی از استاندارد ملی ایران 3132 پیروی می‌کنند. معمولا بخش اعظمی از محصولات این مجموعه در بورس کالا عرضه می‌شوند. (بخوانید: نحوه خرید آهن آلات از بورس کالا)

میلگرد سیادن ابهر

فولاد البرز تاکستان

فولاد البرز تاکستان که در زمینه تولید انواع میلگرد و تیرآهن فعالیت می‌کند، کار خود را از 1378 آغاز کرده است و در این مدت توانسته است ظرفیت تولیدات خود را به بیش از 600 هزار تن در سال برساند.

میلگرد فولاد تاکستان

میلگرد فولاد تاکستان
مشخصات میلگرد فولاد تاکستان

در حال حاضر میلگرد فولاد تاکستان در دو گرید A2 و A3 تولید می‌شود که میلگرد A2 آن در سایزهای 10، 12، 14، 20، 22، 25 و میلگرد A3 آن در سایزهای 8 تا 28 عرضه می‌شوند. میلگردهای البرز تاکستان هیچ آرمی روی بدنه‌ی میلگردهای خود ندارند.

میلگرد فولاد تاکستان

پرشین فولاد ابهر

آخرین کارخانه از این لیست تولید کنندگان میلگرد به پرشین فولاد ابهر اختصاص دارد. پرشین فولاد ابهر در سال 1365 و با هدف تولید بیلت، تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، ورق روغنی، ورق گالوانیزه و ورق رنگی احداث گردید. این کارخانه از سال 1385 انواع میلگرد ساده و آجدار را با ظرفیت پانصد هزار تن روانه بازار می‌کند.

میلگرد پرشین فولاد

میلگرد پرشین فولاد
مشخصات میلگرد پرشین فولاد

میلگرد پرشین فولاد موجود در بازار از نوع میلگرد A3 می‌باشد که در سایزهای 10 تا 32 می‌توانید آن‌ها را خریداری نمایید. علامت اختصاری میلگرد پرشین فولاد PSG می‌باشد که بر روی تمامی سایزهای مختلف میلگرد آن حک می‌شود.

میلگرد پرشین فولاد

ما در لیست تولید کنندگان میلگرد شمال غرب کشور به بررسی بزرگ‌ترین کارخانه‌های فولادی پرداختیم و مشخصات میلگردهای هر کارخانه را به تفکیک معرفی کردیم. شما می‌توانید قیمت روز تمامی میلگردهای کارخانجات مختلف را در سایت عصرآهن ببینید و برای خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

حالا شما برای بنویسید که بنظرتان جای کدام کارخانه در این لیست خالی است؟ همینطور اگر سوال یا نظری در مورد لیست تولید کنندگان میلگرد دارید، می‌توانید آن‌ را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

۰۲۲۵۸